Страхотна Цвети отново бие в Бирмингам

17:38
Походът на Цвети Пиронкова в Бирмингам продължи с четвърта победа, в която няма дори загубен сет. Първата ни ракета елиминира украинката Леся Цуренко с 6:4, 6:2 и се класира за втори кръг на турнира на трева с награден фонд 846 000 долара.

28-годишната пловдивчанка пречупи съпротивата на Цуренко само за 65 минути, записвайки четвърти успех в пет мача срещу нея. Това бе и първият двубой, в който двете се срещнаха на трева. За място в 1/4 финалите Пиронкова ще спори с победителката от мача между четвъртата поставена Белинда Бенчич от Швейцария и румънката Ирина-Камелия Бегу.

Цвети има да си връща на Бенчич, която я победи и в двете срещи помежду им - първата на Уимбълдън 2015 и втората тази година в Сидни. В Бирмингам българката отстрани три тенисистки в квалификациите - Кейти Боултър с 6:1, 6:2, Кристина Плишкова с 6:3, 7:6 и Катерина Бондаренко със 7:5, 6:4.

Пиронкова записа най-доброто си представяне в Бирмингам през далечната 2006 г., когато стигна до трети кръг.