Германия започна с победа (видео)

23:49
Националният отбор на Германия победи Украйна в мач от група "С" на Европейското първенство по футбол. Двубоят на "Стад Пиер Мороа" приключи при резултат 2:0 за Бундестима. Главен съдия на тази среща бе англичанинът Мартин Аткинсън.

Шкодран Мустафи откри резултата в 19-ата минута, а Бастиан Швайнщайгер в 92-ата минута реши всичко с второто попадение за своя тим.

Така бе продължена традицията Германия никога да не губи първия си мач на еврофинали.

Стартовите състави:

Германия:
Нойер; Хьоведес, Боатенг, Мустафи, Ектор; Кедира, Кроос; Мюлер, Йозил, Дракслер; Гьотце

Украйна: Пятов; Федетски, Хачериди, Ракитски, Шевчук; Ярмоленко, Съдорчук, Коваленко, Степаненко, Коноплянка; Зозуля

biserms
13.06.2016 10:42

Само мога да кажа ЕВАЛА на Украйна... Толкова се раздадоха, тичаха, играха мъжки, без никакъв страх срещу световния шампион и ако имаха малко късмет през първото полувреме можеха да вземат спокойно една точка, а дори и 3... Мачът Полша - Украйна ще е голямо мазало. Полша повече ме кефят, но Украйна след вчера ми станаха много симпатични.

Notlike
13.06.2016 02:21

Много силен мач се получи. Германците определено са световна класа, но нека отдадем заслуженото на Украйна. Аз гледах мача с коментар на Би Би Си и определено там водещите бая подцениха украинците. Направиха доста корав мач, трябваше им просто малко повече късмет пред гола.На Коноплянка почти всяко центриране е а-ха да влезе, ако някой я нацели като хората. Страшни пасове прави.

sdw
13.06.2016 01:36

Германия взеха мача с лекота.Не играха и на 60 процента от това,което могат и взеха мача с лекота. Украйна обаче имаха своите шансове и определено се опълчиха срещу световния шампион.Ще е интересне сблъсък от тази група Полша-Украйна.Доста непредвидим *smile*

putopalo
13.06.2016 00:20

Не знам,ама"немците налагат жестока преса, което мен както ме изненадва, така и не ме учудва".Малко съм идиот аз.

Stan1926
13.06.2016 00:11

Нойер е голям вратар. Украйна достойно играха срещу световния шампион.

sviliev
13.06.2016 00:00

Е, този път само позната разлика, 3:1 го бях пуснал. Много претенциозен взех да ставам *smile* Германия не впечатли особено, но според мен са си направили сметката, че ще могат да излязат без проблеми от групата с минимални усилия. Голямата им цел ще бъде да са в топ форма за елиминациите. Украйна показаха зъби през първото полувреме, ще победят северноирландците, а срещу Полша ще се решават много неща, това ще бъде супер интересн двубой между два равностойни отбора.

Toshiro1900
12.06.2016 23:50

Браво Басти! Какво по хубаво от вкарване на гол след дълга контузия*smile*

Arda10Turan

Коментаторът вика Льов със сигурност е доволен, а той човекът гледа така намусено,че все едно на тях са им вкарали гол *joking**joking*

vasilis5454

бахти грозния мач нареден пак последния момент да има гол

CFC_H_A_Z_A_R_D
12.06.2016 23:49

Швайниииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииии!!!

Uigtfri
12.06.2016 22:59

Немците налагат жестока преса, което мен както ме изненадва, така и не ме учудва кой знае колко, тъй като ядрото на националия им е от футболисти на Байерн, а те играха 3 години под ръководството на Пеп, който изискваше изключително интензивен натиск без топка върху съперника. В последните 15 минути обаче украинците се осифериха и затова мощната турбо преса на немците поспря, но ключовото нещо, което най-вероятно ще реши мача, е плахата игра на Украйна в първата трета от двубоя. Действаха без самочувствие, а със страх, което позволи на Германия да прави каквото си поиска.

123321

Ако Германия показва такава игра в защита и срещу по-големите отбори нищо хубаво не ги чака..

SLAVQNIN
12.06.2016 22:57

Нали германските фенове бяха много културни, а се сбиха с украинските.....

rimlianin
12.06.2016 22:53

Браво на украинците , страхотна игра показват засега , дано и второто да продължат с устрема си и да се завърже мача

SLAVQNIN
12.06.2016 22:51

Украйна въобще не заслужават да губят в резултата, германците вкараха един случаен гол и това е, до тук Украйна играе много по-добре и заслужава да обърнат през второто полувреме.

sakata_97

Става отворен мач за сега,само че защитата на Германия е много зле късмета ги покрива зе сега

13.06.2016 11:08

пич, що изобщо намесваш испански отбори тука? Бах та в комплекса... и да, първото полувреме благодарение на Боатенг и Щеген Германия не допуснаха гол. Щеген спаси два гола, от които единия не беше кой знае какво, защото топката я биха в него, докато Боатенг спря много центрирания към наказателното, спаси чист гол и изобщо беше бетон в защита. А ти преди да почнеш да плюеш и да си избиваш комплексите с испанските отбори прочети хубаво какво и кога съм написал, защото от първо до второ полувреме разликата е от тук до луната. Жив и здрав да си, мисли си твойте филми там.

sdw
13.06.2016 01:38

Няма две мнения,че играча на мача беше Тони Кроос. Така разбиваше центъра и такива пасове.Е разбира се,ти си фен на Барса,няма как да кажеш,че футболист на Реал е бил играч на мача.Но те черно на бяло го обявиха,така че едва ли на някой му пука мнението ти за Боатенг - футболист,който първите 15 минути нямаше точно подаване.Блесна със спасяването си на гол линията,да.

Hazarddddd
12.06.2016 23:02

И Боатенг ги измъкна, но Нойер не направи ли две страхотни спасявания? Дано второто да е също толкова интересно като първото полувреме и дано Германия се поздравят с успеха! Не бих казал, че Германия бяха слаби. По-скоро и Украйна имаха положения, както и Германия.

nom3rcy
12.06.2016 22:55

Нойер? Ти гледаш ли мача изобщо? Играч на мача до момента си е Боатенг, и тук няма две мнения.

biserms
12.06.2016 22:46

Защитата като дантела...добре че имат Нойер, но едва ли вечно ще ги вади.

biserms
12.06.2016 22:40

Много ги покрива късмета... Украйна 4 гола поне изтърваха.

Vetrigo177

Евала на украинците..Много добре играят,с характер и самочувствие,въпреки именития съперник..Страшен мач за сега!

Arda10Turan
12.06.2016 22:38

Този мач е най интересен за гледане досега *joking*

Arda10Turan
12.06.2016 22:02

Моят фаворит е Германия,нямам любим играч от състава им,но уважавам страната им,защото те се отличават от останалите с политиката си, те не чакат да падне случайно някой талант от небето,а създават школи абсолютно навсякъде и полагат усилия за да открият тези таланти,някои ще кажат сигурно че нямат млади офанзивни играчи освен Ройс,ами вижте Сане,Зелке,Дракслер,те ще са на следващото Европейско в отбора, а най интересното е,че немците го знаеха преди 10 години,докато ние мислим за следващите квалификации,те планират 2024та и тези усилия заслужават уважение!

RealMadrid_4ver
12.06.2016 22:14

Германия е страна пример за света как трябва да се управлява и във футболен и в политически план.Заслужават всичко което имат.

biserms
12.06.2016 21:49

Аз пък все си мисля, че това е може би първото първенство последните 10тина години, в което няма чак толкова изявен фаворит. Испания, Германия, Белгия и Франция - на хартия може би са по-напред от останалите, но като игра - не мисля. Испания определено не са онзи отбор, който газеше 2008, 2010 и 2012 година, силни са, но я няма вече онази непобедима на пръв поглед Испания. Германия също ми се струва, че са по-слаби отколкото бяха през 2014. Ще видим днес Германия дали ще хвърлят ръкавицата. Аз се надявам Украйна да изкопчи нещо, но да видим.

j_mourinho
12.06.2016 21:47

Симпатизирам на Германия и Италия, дано тази вечер немците си спечелят мача.

rimlianin
12.06.2016 21:33

След изгледаните мачове дотук продължавам да мисля , че немците и испанците са двата фаворита за титлата . Аз определено залагам на Германия пък ще видим каква ще е

sdw
13.06.2016 01:41

Интересен първи коментар. Значи в 21:33 си написал,че до изгледаните мачове,фаворити са Германия и Испания,а в момента,в който си писал не си видял нито Германия,нито Испания как играят. *smile* Не че не се съгласявам.Това са фаворитите,ама логиката ти е типична за "гражданин"