Хърватия показа класа и надви Турция (видео)

17:57
Турция загуби от Хърватия Хърватия с 0:1 на стадион "Парк Де Пренс" в среща от група "Г" на Евро 2016.  Главен съдия на двубоя бе шведът Йонас Ериксон.

Още във втората минута хърватите можеха да открият резултата. Ракитич засече центриране отдясно, като продължи към далечната греда, където обаче Перишич се забави и не успя да подложи крак.

След вихрените първи няколко минути, в които шахматистите действаха доста агресивно, играта се поуспокои и се пренесе в центъра. Хърватите обаче продължаваха да изглеждат като по-опасния отбор. Мнджукич и Брозович имаха възможност да стрелят с глава от добри позиции, но техните удари не застрашиха вратата. Перишич пък бе доста деен по левия фланг. В 29-ата минута Турция създаде най-чистото положение до този момент. Туфан надскочи Вида и засече от малкото наказателно поле центриране отдясно, но Субашич успя да спаси.

В 41-ата минута Лука Модрич препарира Бабаджан със страхотен шут от воле от над 25 метра. Селчук Инан се опита да изчисти от собственото си наказателно поле, но топката "кацна" точно на крака на халфа на Реал, който нанесе много прецизен удар - 0:1.

В 52-ата късметът покри Турция, след като Сърна изпълни много добре пряк свободен удар, след който топката разтресе напречната греда. Две минути след това Сърна пропусна нова чудесна възможност. Тя дойде след остър удар отляво на Перишич, който бе избит от Бабаджан. Топката стигна до бранителя на Шахтьор Донецк, който обаче на успа да нанесе добър удар и стреля покрай гредата. В 61-ата минута и Брозович пропусна да удвои след хубав удар от въздуха. Топката обаче премина над напречната греда. Малко след това Брозович не успя да засече на празна врата след ново остро центриране на Перишич. В 72-ата минута гредата за втори път спаси турците. Този път след удар с глава на Перишич, който засече центриране на Манджукич отдясно.

В 79-ата минута Брозович за пореден път нямаше шанс пред гола, след като стреля добре  с глава отблизо, но този път Бабаджан спаси.

В добавеното време турците дори можеха да накажат множеството пропуски на своя съперник, но Чорлука се намеси решаващо в собственото си наказателно поле.

night_wolf1984
12.06.2016 21:36

До коментар [@comment 1903358] от [@user El_Fenomeno_9]:

не е нужно да бягаш като кон щом имаш класа.Все пак сили се пестят...Сега влез в гугъл виж съставите и направи отново безпочвен анализ*smile*

12.06.2016 21:33

хаха...ти си много заблуден честно...те не играха и с 60%от потенциала си бре с 3-4 паса стигаха до голово положение...да не говорим,че по фланговете правиха добри пробиви....Ако имаха шанс можеха да бият Турция с 5 гола....Не е нужно да

RealMadrid_4ver
12.06.2016 21:32

Току-що гледах снимки и видеа как преди мача хърватските и турските фенове на едно място пеят за отборите си и задружно чакат мача та даже се прегръщаха някои.Такива гледки трябва да се виждат все по-често, а не боища.
Относно мача очаквах повече от Турция не им се получи играта, Хърватия заслужено победиха, а Лука(Лионел) Модрич(Меси) показа защо е неизменим титуляр в Реал Мадрид.

AC_Milan_92_45
12.06.2016 22:11

да отидеш на почивка, със семейството, хубава страна, да споделиш страстта със сина си, футбол, любов, подкрепа, а туй. Е сина, тва беше мача, са да бягаме да не ни пребият...

12.06.2016 21:49

12.06.2016 21:41

Ми хората пътуват толкова много да си гледат мача и кефа, а не толкова хората отивад да се бият, то от IQто идва, нормално

rimlianin

Това звучи много добре като знам колко фанатични са турските фенове на тема футбол , даже прекрасно бих казал

rimlianin
12.06.2016 21:29

Не успях да изгледам целият мач,но от това което гледах не останах доволен от турците , очаквах много повече от тях , най-малкото заради публиката им , но се надявам че ще покажат зъби срещу испанците и чехите

Reyes_de_Europa
12.06.2016 21:11

Тоя мач даде отговор на два въпроса. Хърватите са единия отбор, който ще продължи, а Турция предвид че и Испания ще ги отупа, са почти сигурен отпадащ. Даже и мача с Чехия не виждам как ще го вземат, а за осминафинал като трети в групата ще са нужни 4 точки защото поне 4 от третите в групите ще успеят да съберат заветните 4 точки.
А Модрич да не остане по-назад от Бейл и той изпраска една тупалка от халите. Очаквам с интерес отговора на Роналдо !

El_Fenomeno_9
12.06.2016 21:04

До коментар [@comment 1903348] от [@user j_mourinho]:

Той винаги е доста умерен и точен в коментарите си , има други идиоти от "турски произход" слагам го в кавички , защото за мен тия , които само пускат хейт по България и уж че подкрепят турците са си живи ЦИ*ГАНИ , но турците и особено ардата е много точен пич , виж го тоя некадърник псевдопатриот там волф ли е молф ли е как бързо бързо ще се изниже като играят чехите и турците , но с такива лаици няма смисъл да се спори , защото те са силни само като са от страната на победителя , но попаднат ли от другата страна няма аргументи никакви дори да защитят позицията си

sdw
12.06.2016 20:55

На Пайе гола беше много хубав,но със сигурност дава първото място пред волето на Модрич

sdw
12.06.2016 20:53

Страшен гол на Модрич.И като цяло не знам дали Хърватите бяха толкова добри,или турците бяха много слаби.Резонния резултат би бил поне 0:3

stefanBG111
12.06.2016 19:12

Имам чуството, че единия финалист може да се окаже изненадващ на това Европейско. Хърватите са си много добър отбор, и нищо чудно да объркат сметките и на Испания и Германия. Турците се отърваха този мач, Хърватия си ги надигра и съвсем закономерно победи. Виждам, че има някои, които омаловажават успеха им. А това, че хърватите не тичали са пълни дебилни глупости.

12.06.2016 18:48

Само не мога да се съглася , че хърватите играли много добре . Добре играха 2ма - 3ма , но като цяло много ниско ниво , а турците второто бяха живи за оплакване , толкова сковани и пренавити , лидерите им Арда и Инан бяха призраци в мача , останалите и те не знаят на къде да хванат , ако обаче използват това като обеца на ухото тежко им на чехите

12.06.2016 19:42

и Чехите ще ги отупат......стой та гледай...да не говорим за Испания!!!

LEVSKI_IYI_1914
12.06.2016 18:43

Не би бил несправедлив и един евентуален хикс с изравняване в края на мача.

dimo_993
12.06.2016 18:31

Хърватите са много силен отбор и имат всички шансове да достигнат полуфинал, че може и повече. Имат прекрасни играчи като Модрич, Ракитич и Манджукич. Но все пак те са футболния наследник на Югославия така, че е нормално, Само си представям ако всички държави от бивша Югославия сега имаха един общ отбор. Отбора щеше да бъде много много силен.

Uigtfri
12.06.2016 18:14

Заслужена победа на Хърватска и страхотни Ракитич и Модрич. Само не ми е ясно защо хърватския треньор пусна Ракитич на позицията зад нападателя, при положение че последният е роден за разиграващ халф и никога не е играл в ролята на плеймейкър. Може би в националния отбор Ракитич действа в тази зона от терена, но определено не може да бъде толкова полезен, колкото ако играе като типичен регист. Най-много ми хареса начинът, по който хърватите на няколко пъти излизаха успешно от преса с пасове по земя и финтове с тяло, а тази тяхна способност би била от голямо значение в двубой, в който трябва да се пази резултат както днес. Имат потенциала да направят изненада, подобна на тази на Гърция от 2004, но в конкуренцията на Испания и Германия ще им е доста трудно, да не кажа непосилно.

sviliev
12.06.2016 18:07

Най-недооцененият футболист в съвременния футбол - Модрич. Другит недооценен е вратар - Буфон.

nom3rcy
12.06.2016 18:19

Буфон пък кога е бил недооценен? От Марс ли падаш? *lol**lol**lol*

Chelsea86
12.06.2016 18:05

Браво на хърватите. Заслужена победа. Дори можеше с повече голове да си тръгнат турците. *beer*

sviliev
12.06.2016 18:04

Заслужена победа на Хърватия, Турция с малко се отърва, но пък ТР за мен *smile* Много се надявам поне един измежду Белгия и Хърватия да направи нещо голямо, от години им симпатизирам, имат прекрасни единици.

sakata_97
12.06.2016 18:00

По-добрия и по качествен отбор победи заслужено,тези дървари Турция нищо смислено не направиха цял мач само едни изсипвания на топката в наказателното и това е,честито на хърватите*smile*

MiTaKa_D
12.06.2016 17:58

Хърватите направо си изпуснаха турците от към голова разлика, можеше доста да набъбнат с резултата още в началото. И да са много пред Испания и Чехия. Но 3-те точки са най-важни, доста добре играят хърватите, определено им давам 1-място в групата.*smile*

Mesut213

Тотално разочарование откъм качество на игра, най-слабия мач до сега. Очакванията бяха да наблюдаваме зрелище, а то...
Не знам дали това, че и 4-те най-добри класирали се на трето място напредват в турнира е за добро, много сметки, много нещо. Губи се магията на футбола!

pesholudiq
12.06.2016 17:57

Интересно ми е Халилович защо не е в състава, като той вече се води един от основните играчи на Хихон, а е едва на 19..

12.06.2016 17:55

Тотална доминация на Хърватия...Турция бяха до тука..Чехите и те са опаснички.Днеска шахматистите играха много грамотно.Браво на Ракитич за прекрасния гол!!!

12.06.2016 18:02

Модрич,бе....сбърках се...гледах Ракитич по телевизора и затова го сбърках*joking**joking**lol*

RMCF_1902
12.06.2016 17:59

Какъв Ракитич бе?Хахахааха..*lol**lol*

j_mourinho
12.06.2016 17:54

Напълно заслужена победа за Хърватия над дърварите от Турция.Изпуснах пари, но и другия път е ден.

ivanrealmadrid1

Напълно заслужена победа, цял мач ги надиграха, дано минат групата с Испания

Dmxter

Много добър мач за Хърватите реалния резултат беше 3:0

RMCF_1902

На мен ми е чудно как турчалята се отърваха само с 1 гол?

biserms
12.06.2016 17:53

С много малко се отърваха турците, но все пак важни 3 точки за хърватите. Видя се, че има доста голяма разлика между двата отбора.

Amateur1878
12.06.2016 17:18

Още един хубав мач. Колебливо започна европейското, но последните три мача (вкл. и този) не са лоши мачове. А голът на Модрич определено ще може да поспори и за гол на първенството. Страхотен удар, страхотно изпълнение, страхотна класа.

ziLonG
12.06.2016 16:56

Хърватите тренират центрирания , турците гледат мача от близо ..... 2-то полувреме дано се получи по-добър мач *smile* *smile* *smile*

MiTaKa_D

Лукас Модрич наистина е голям. Много ми прилича визуално и игрово на Йохан Кройф.*smile*

12.06.2016 16:53

Рано е за заключения . прогнозата ми , че хърватите не могат да се движат много се сбъдна , сега остава да се сбъдне и тази да влязат Шен и Бурак (ако е здрав) и вече наистина ще стане мач , аз очаквах тоя Тосун да е слаб , но той е трагичен , въобще не знае къде се намира по терена ходи като муха без глава . Иначе за гола съм на мнение , че беше хубав като изпълнение много трудно изпълнение от воле през толкова хора , евала , но по - класен вратар щеше да се справи доста по - добре

pesholudiq
12.06.2016 16:51

Добър мач като цяло, както и очаквах. Дано второто полувреме има малко повече екшън.

12.06.2016 16:14

Абе Уинър за кво седи този дизайн за Евро 2012?Или го сменете на 2016 или просто го махнете.

j_mourinho
12.06.2016 16:09

Победа за Хърватия, жалко само, че не пуснах мача на над 2 коеф

biserms
12.06.2016 15:52

Хърватия и Полша са ми скритите фаворити ! Много очаквам от тия два отбора. Наказвай, Мариоооо !!!*beer*

12.06.2016 15:36

Турците обаче малко предпазливо започват . Виждам доста разиграващи халфове , което значи че няма да рискуват много , а това момче Волкан Шен е страшен бързак , Шахан също е доста офанзивен и умее да излиза на добри позиции има нюх , макар да се къса да пропуска , също мисля че напрежението няма да понесе на Ченк Тосун , трябваше Бурака да е титуляр на върха ... Много жалко , че играч като Юмер Топрак няма да защитава цветове на националния си , а това изглежда много тънка бръмка за турците , защото от това което виждам изглежда , че Топал ще бъде върнат като защитник , което ме съмнява да свърши добре

12.06.2016 15:32

Решаващ мач за съдбата на групата.По класа не си отстъпват, по-мотивираният и с повече късмет отбор ще спечели.Дано мине без съдийски грешки.

putopalo
12.06.2016 16:12

Дадох ти минус заради Уръжието,кво да направя.

12.06.2016 16:04

Внимавай, знаеш кои са извадили силното си уръжие, минусите *lol* *lol* недей дава обективни мнения, че ще те псуват

12.06.2016 15:53

По - класни са ама според мене Терим ще се опита първото полувреме да го разходи , да ги измори и второто вече да пусне офанзивна мощ в лицето на Шен , Бурак и Шахан и като нищо може да стане 2-0 за Турция ако удържат първото 0-0

chiki11
12.06.2016 15:50

Хърватите са много по-класни

12.06.2016 15:27

2:2 , като очаквам много от турците, играят много красив футбол. Това ще е най завързаната група според мен много равностойни отбори