Уелс постигна първа победа на Европейско (видео)

20:55
Уелс победи Словакия с 2:1 на стадион "Матмук Атлантик" в първия си мач от Група "В" на Евро 2016.

Словакия започна по-силно и в третата минута голямата звезда на отбора Марек Хамшик имаше страхотна възможност да открие резултата. Футболистът на Наполи отне от Бейл в половината на Уелс и направи страхотен индивидуален рейд, преминавайки покрай няколко противникови бранители. В крайна сметка Хамшик стреля покрай Уорд, но Бен Дейвис успя да избие пред голлинията.

В десетата минута Гарет Бейл изпълни добре пряк свободен удар, Козачик не реагира добре на голлинията и допусна топката да влезе във вратата му - 1:0 за Уелс.

В следващите минути темпото спадна, като играта на словаците доста се разстрои. В 32-ата минута Шкъртел извади късмет, че неособено чистите му действия срещу Джони Уилямс, когото удари с лакът в наказателното поле, не бе забелязана от съдийската бригада. В противен случай Уелс можеше да получи дори и дузпа. Едва в заключителните минути на първата част Словакия опита някакъв натиск, който обаче не донесе резултат.

В 57-ата минута Гарет Бейл получи възможност да вкара втори гол, след като бе изпуснат от отбраната на Словакия и стреля опасно с глава, но този път Козачик се намеси добре и спаси.

Три минути по-късно Ян Козак направи двойна смяна, като в игра се появиха Немец и Дуда. Това даде мигновен резултат. В 61-ата минута Мак проби много добре отдясно, справяйки се с Рамзи и Едуардс, след това намери Дуда, който с първото си докосване в мача прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Уорд.

В 73-ата минута Аарън Рамзи стреля опасно с глава, но топката премина над врата. В 81-ата минута Хал Робсън-Кану, който се появи в игра десет минути преди това, даде отново преднина на Уелс. Ледли намери Рамзи, който преодоля Шкъртел и изведе много добре Кану. Нападателят не успя да нанесе добър удар, но въпреки това прати топката във вратата Козачик за 2:1.

Две минути преди края и късметът покри "драконите", след като топката срещна гредата след удар с глава на Немец.

По-късно тази вечер играят другите двата отбора от Група В - Англия и Русия. Към този момент Уелс оглавява класирането след спечелените три точки срещу Словакия.