Националите ни по футзал завършиха 3:3 с Гърция в контрола

15:44
Българският национален отбор по футзал завърши 3:3 с Гърция във втората  контрола между двата тима, която се игра в тренировъчната зала на мултифунцкионалния спортен център „Арена Армеец“ в София.

Министърът на младежта и спорта – Красен Кралев и президентът на Аматьорската футболна лига – Румен Вълков присъстваха на срещата, за да подкрепят националите, които изиграха силен мач и реализираха три гола.

Двубоят бе динамичен, с много положения, предимно пред вратата на гостите.

Първо полувреме:

Националите започнаха да атакуват още от първия съдийски сигнал, като Костич, Станкович и Петев пробваха да реализират, но не сполучиха.

Гостите отговориха с удари на Каравидас и Вирис, но стражът Костадин Иванов бе безгрешен.

Както и в първата среща, гърците поведоха след грешка при изнасянето на топката на националите. В 12-та минута Маловитс асистира на Кондилатос, който прати топката в мрежата за 0:1. Радостта на гостите не продължи дълго и две по-късно след заучено положение от фаул, Пламен Стойков подаде към Георги Карагеоргиев, който отбеляза за 1:1.

Секунди преди края на първата част Гърция отново поведе, след като Скутелис опита пас, топката се отби от Пламен Стойков и попадна в мрежата за 1:2.

Второ полувреме:

Пет минути след началото на втората част националите отново изравниха. Пламен Стойков бе точен след изпълнение от пряк свободен удар. В 30-та минута Антониос Манос проби по десния фланг и преодоля Иванов за 2:3.

Шест по-късно резултатът бе изравнен. След бърза контраатака, Шутев пусна пас към Костич, който оформи крайното 3:3.

Контролите бяха част от подготовката на българския тим за квалификациите за ЕВРО 2018 в Словения.

Стартовият състав на България:

1. Костадин Иванов – вратар/капитан („Гранд Про“), 6. Димитър Петев („Гранд Про“), 7. Веселин Геренски („Гранд Про“), 9. Пламен Стойков („Юнайтед Галац“, Румъния), 10. Даниел Димов („Гранд Про“)

Резерви: 12. Димо Колев - вратар („УНСС“), 2. Георги Карагеоргиев („Гранд Про“), 3. Йован Станкович („Лийона Футзал“, Финландия), 4. Стамен Арсов („УНСС“), 5. Юли Дермански („УНСС“), 8. Йосиф Шутев („Левски София-Запад“), 11. Димитър Цветанов („МАГ“), 13. Росен Дачев („УНСС“), 14. Марко Костич („АФК Дунареа 2005“, Румъния)

Селекционер: Иван Стоилов

Стартовият състав на Гърция:

12. Панайотис Мпардис - вратар („Олимпиада“), 2. Спиридон Кондилатос („Дукас“), 5. Илиас Константину („Олимпиада“), 10. Антониос Манос - капитан („Протеас“), 11. Константинос Маловитс („Дукас“)

Резерви: 1. Димитриос Теофилу - вратар („Атина 90“), 6. Димитриос Кармис („Олимпиада“), 4. Димитриос Каравидас („Атина 90“), 15. Евангелос Скутелис („Иперион“), 7. Константинос Пану („Интер Мовистар“), 8. Петрос Катевтсян („Н. Иконио“), 9. Леонидас Пападополус („Атина 90“), 3. Андреас Мантис („Иперион“), 14. Павлос Вирис („Минотаврос“)

Селекционер: Стефанос Сойлемес

Съдия: Борислав Колев