Швейцария измъкна труден успех над Албания (видео)

17:49
Швейцария не допусна изненада и победи Албания с 1:0 в двубой от група "А" на европейското първенство по футбол във Франция.

Въпреки успеха си, Кръстоносците не показаха кой знае какво превъзходство над съперниците си, които дебютираха на голям футболен форум и само късметът им помогна да вземат трите точки. Въпреки че получиха подкрепата на много свои фенове на стадион "Феликс Болер" в Ланс, дебютантите Албания започнаха двубоят притеснено и това за тяхно съжаление се отрази още в петата минута, когато Фабиан Шер откри резултата 1:0 в полза на Швейцария. Защитникът засече топката след центриране от корнер и наказа Албания.

След попадението балканските орли сякаш се пробудиха и определено започнаха да действат доста по-уверено и да създават все по-интересни атаки към швейцарската врата. В 30-та минута Албания Армандо Садико направи невероятен пропуск, който стреля сам срещу вратаря, но Зомер спаси. С това неприятните събития за Албания не свършиха, след като капитанът на балканските орли Лорик Цана получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко на терена. Втората част имаше много пропуски и от двата отбора, като тимът на Албания определено можеше да си тръгне поне с точка от този мач.

Швейцария и Албания, заедно с Франция и Румъния са в група "А", като след първия кръг кръстоносците и петлите са с по три точки. Вчера, домакинът на Евро 2016 Франция започна участието си в турнира с трудна, но сладка победа над Румъния с 2:1 на "Стад дьо Франс" в Париж.