Норвегия смачка Шотландия, Стивън Колдуел с два картона за минута

21:54
Националната гарнитура на Норвегия победи с разгромното 4:0 тима на Шотландия в световната си квалификация от група 9 в зона Европа.

Домакините поведоха с 2:0 още преди почивката, като и двете попадения бяха отбелязани в рамките само на 9 минути. Първо Йон Арне Рийзе откри в 35-а, а малко по-късно Мортен Гамст Педерсен доведе нещата до 2:0. През втората част ситуацията на терена не се промениха и скандинавците стигнаха до трето попадение, което бе дело на Хусеклеп в 60-а минута. Крайното 4:0 оформи отново Мортен Гамст Педерсен, който бе точен в 90-а минута.

Минута преди първото попадение на норвежците централният защитник на "гайдарите" Стивън Колдуел бе изгонен след като получи два жълти картона в рамките на една минута, което се оказа фатално за развоя на срещата.