Виляреал излъга Ливърпул в първия 1/2-финал (видео)

23:59
Виляреал победи като домакин Ливърпул в първа полуфинална среща от турнира Лига Европа. Двубоят на стадион "Ел Мадригал" приключи при резултат 1:0 за жълтата подводница.

Попадението реализира резервата Адриан Лопес във втората минута на добавеното време. Той изпрати топката ввъв вратата на Симон Миньоле, след като бе оставен сам на празна врата. Така задачата на мърсисайдци за реванша на "Анфийлд" след седмица значително се усложнява.

В 5-ата минута халфът Джо Алън пропусна прекрасен шанс за гол за гостите. Адам Лалана центрира отлично, Алън бе изпуснат от отбраната на испанския тим на точката за изпълнение на дузра, но стреля по земя право във вратаря Серхио Асенхо.

В 11-ата минута и пред жълтата подводница се откри чудесна възможност за гол. Бързо изпълнение на фаул изненада защитата на Ливърпул и нападателят Роберто Солдадо получи топката в наказателното поле, но ударът му мина на сантиметри встрани от вратата, а стражът Симон Миньоле не реагира. В тази ситуация останаха съмнения за засада на Солдадо, но такава не бе отсъдена.

В 21-ата минута полузащитникът на Виляреал Томас Пина застраши вратата на Симон Миньоле с удар от дъгата на наказателното поле, но белгийският страж изби топката. В края на първата част Солдадо отправи опасен удар пред дъгата на наказателното поле, но топката не намери очертанията на вратата на Ливърпул.

Стартови състави:

Виляреал:
Арсеньо, Гаспар, Руис, Бейли, Пина, Коща, Сориано, Суарес, Дос Сантос, Солдадо, Бакамбу

Ливърпул: Миноле, Клайн, Туре, Морено, Милнър, Лалана, Лукас, Алън, Ловрен, Коутиньо, Фирмино

sdw
29.04.2016 21:16

Нещата си отиват на поредния испански финал в турнир.Като гледам шанса да има 2 испански финала е доста голям.Виляреал са много сериозен домакин и според мен ще вкарат гол в Англия.Ако не стане и поредната магия дето ще направи Клоп *lol* Като нищо реванша да е 3:1

razbira6tia
29.04.2016 22:33

Това не е магия просто е в гена на Ливърпул.

razbira6tia
29.04.2016 20:17

Ливърпул ще победи на реванша и ще острани Вилереял ,но по долу коментиращите пропускате нещо много важно,все пак това е отбора на Роджарс не на Клоп.Но от сега мога да кажа поне 5,6 футболисти ще бъдат махнати от отбора защото не са за този отбор,а някои имат даже и над 300 срещи за отбора ,просто смешно даже и трагично.

night_wolf1984
29.04.2016 14:03

виляреал..играха последните 10 минути само...ако играха през целите 90 така...още щяха да вкарат...Според мен финала ще е испански.Ливъпул ще допуснат гол в Англия минимум,а не вярвам да вкарат 3.Инак тоя Бакамбу кърти яко и ,ако отиде в Атлетика на мястото на Торес...ще станат не само със здрава защита,но и с много качествено нападение *smile*За Севиля няма какво да кажем..това е техния турнир ..дано да приберат купата вечно в тяхната витрина *smile*

MaLkO_LuD94
29.04.2016 10:20

Нищо изненадващо и на 2-та мача Севиля си направиха голово реми а Виляреал си взе минимална победа *cigarette* Най-лошото за Ливърпул е че не успяха да отбележат гол *erm*

Gopcho
29.04.2016 09:02

След 1:0 шансовете на ливърпил намаляха доста, защото виляреал играят като гост доста силно на контри, имат стила на дортмунд.

Hitchhiker1902
29.04.2016 01:50

Резултата не е толкова лош, но играта беше отврат. И от двата отбора. Очаквах зрелище, видях го... след 80-тата минута. Дано на Анфийлд има шоу, не ми се гледа втора такава боза от отбори, които определено могат да играят зрелищно, бързо и красиво.

Notlike
29.04.2016 03:05

На реванша нищо няма да е същото. Там нямаме право да отстъпваме терен. Срещу Дортмунд първия мач също не беше пълен с много зрелище, но на реванша има ли отбор, който да гони, става лудница.

Kireto1232
29.04.2016 00:53

Слаб мач за Ливърпул дано в Англия да играят на ниво и да победят с 2 гола разлика *smile*

ivanrealmadrid1
29.04.2016 00:31

Виляреал добре, ама Севиля ми прецакаха фиша .. според мен финала е испански, в УЦЛ 50/50

Banditos
29.04.2016 00:24

Ами май пак се очертават два испански сблъсъка на финал,добре че направиха така че на 1/4 финал да има испански сблъсъци да се елиминират че иначе хептен,ще гледаме само испански от полуфинал,и в шампионска лига

kibo1992
29.04.2016 00:11

Може и да паднахме , но според мен на Анфилд щи ги бием спокойно 2/3-0. Просто Клоп подходи с твърде голям респект към тях , а не трябваше.

Rasho79
28.04.2016 23:58

Честита победа на Виляреал, заслужено ни победиха

Notlike

Тоя Клоп ми се струва, че и своите изненада.

Stan1926
28.04.2016 23:01

До коментар [@comment 1893092] от [@user LiverpoolNiki]:

Не се нервирай, второто полувреме вкарвате 4 гола и продължавате. Току-що получих видение.

Amateur1878
29.04.2016 10:14

Да, именно за това говоря. Понеже и Сити, и Ливърпуул си имат шансовете за ЕКТ. Сити с един гол на Бернабеу и паркиране на автобуса могат да се класират. А 1:0 срещу Виляреал с някои отсъстващи ключови играчи и при идващ домакински мач, Ливърпуул също имат много добри шансове. Та заради това този сезон се надявам английските отбори да не спечелят ШЛ и ЛЕ. Хубаво, показаха някакво съживяване и някаква мотивация в Европа - хайде стига толкова *smile* Другият сезон повече, когато, надявам се, ние ще сме в топ 3 поне и няма да зависим от подобни неща *smile* Но, разбира се, ние трябва да се класираме в топ 4 този сезон първо де *smile*

durduland
29.04.2016 09:53

Лига Европа няма нищо общо с това дали Юнайтед ще играе ШЛ. Дори да приемем, че Юнайтед все пак успеят по някакво чудо да влязат в топ 4 (иска ми се, но се съмнявам, че ще направим 4 победи и другите мачове ще се развият добре), само Сити ако вземат ШЛ ще отнемат възможността на завършилия 4ти да играе в ШЛ. Квотата от ЛЕ няма да попречи на 4тия да играе ШЛ- ще бъдат 5 отбора. Ако Сити обаче завършат 5ти и вземат ШЛ- тогава 4тия няма да играе ШЛ

Gopcho
29.04.2016 08:58

Ако юнайтед са 4-ти, а ливърпул спечели уефа, юнайтед пак ще играят ШЛ!

Amateur1878
29.04.2016 00:12

Абе на мен не ми дреме какво ще става и какво няма да става. Важното е моят отбор да играе в ШЛ догодина. А тази година нещо и Пуул се напънаха за ЛЕ и започнах да се притеснявам, че дори и да се класираме 4-ти, пак няма да играем. Съжалявам много, не искам да се заяждам или да хейтвам, но предвид ситуацията втв ВЛ се радвам, че Пуул загубиха тази вечер.

ComsteR
29.04.2016 00:01

Севиля и 2:0 да паднат, си остават фаворита. Финала ще е Ливърпул-Севиля, там вече не се знае нищо, Емери може да излъже Клоп.

CFC_H_A_Z_A_R_D
28.04.2016 23:34

Той Пернишкия викаше,че и в двата турнира ще има испански финали.Е ще познае за единия,но едва ли ще познае за другия.

Amateur1878
28.04.2016 23:22

По-скоро е омраза към ВЛ. Нали знаеш - за много от феновете на Примера няма как английски отбор да стигне толкова напред без да има конспирация. Ей сега и оня плиткоумник Черно-Жълтата Сила като дойде и ще сцепи мрака с изказванията си. Сега всички са тихи понеже Севиля падат, а Виляреал нишо не могат да направят на собствен терен. Но вземат ли, че бият... ще видиш изказвания *smile* Подминаваш ги с усмивка и насмешка и това е.

LiverpoolNiki
28.04.2016 23:07

Не се нервирам....просто ми е интересно какво против Пуул имаш ? Или омразата ти е, като цяло към ВЛ ?

Stan1926
28.04.2016 22:52

Тия червени симулиращи и допингирани играчи са дотук. Уговориха миналия мач, Борусия им позволиха да вкарат 4 лесни гола, но испанците май не са толкова продажни. Може би Клоп трябва да им бие по една инжекция на почивката както на Мамаду Сако.

28.04.2016 22:44

С Лукас и Алън в центъра сме трагедия...

scouser_pool
29.04.2016 00:51

Според мен и двамата изнесоха доста силен мач*smile* Даже бих казал , че бяха най-добрите на терена

fivooo
28.04.2016 22:32

Ако в Ла Лига ги нямаше Реал и Барса, първенството щеше да е най-лудото в Европа.

ZZ_10
28.04.2016 22:23

Преди около 10 12 години Виляреал бяха играли на полуфинал на ШЛ срещу Арсенал, а звездите им бяха Рикелме,Маркус Сена,Капдевила

nofx_
28.04.2016 22:08

титлата отива в Украина тая година

crip1
28.04.2016 21:59

Ще стане добро мачле, Виляреал ще бият с 2 гола разлика според мен, но нищо не се знае.

Rasho79
28.04.2016 21:52

Сори, Ловрен е в състава, но някои го е вписал доста на необичайно място в листата за мача