Реал Мадрид едва обърна Райо (видео)

19:10
Реал Мадрид оглави временно класирането в Примера дивисион след драматичен успех при гостуването на Райо Валекано. Белия балет губеше с 0:2, но стигна до успех с 3:2 след отличен мач на Гарет Бейл, който отбеляза два гола. В момента тимът на Зинедин Зидан е на върха и има две точки аванс пред Барселона и Атлетико Мадрид, които играят по-късно днес.

Борещият се оставане в Примера дивисион Райо Валекано поведе в седмата минута, когато Ембарба откри резултата. След пробив на Бебе отляво той бе оставен непокрит в наказателното поле и прати топката в мрежата. Още в третата минута пък Гарет Бейл със страхотен удар уцели гредата.

Под дъжда в Мадрид в 14-ата минута изненадващо Райо стигна до второ попадение. След ъглов удар защитата на "белите" отново не се ориентира, топката стигна до Мику и той я заби в мрежата зад Кейлор Навас. Десет минути преди почивката Реал стигна до много ценно попадение. Центриране на Кроос от корнер намери главата на Гарет Бейл, който отлично насочи топката и намали на 2:1.

Малко след почивката тимът на Зидан стигна до равенството. Влезлият като резерва Лукас Васкес направи 2:2 след удар с глава след центриране на Данило. След силно второ полувреме в 81-ата минута защитник на Райо отправи грешно подаване и намери Бейл, който набра скорост, навлезе в наказателното поле и с остър удар даде аванс на Реал.

Старши треньорът на Реал Мадрид Зинедин Зидан даде почивка на Серхио Рамос и Лука Модрич. В центъра на защитата играха Пепе и Варан, а заместник на хърватина е Ковачич. Контузеният Кристиано Роналдо пък бе заменен от Хесе в стартовия състав. Той игра до Бензема и възстановения Гарет Бейл в атаката.