Порт Вейл и Родъръм хвърлиха бомбата в първия кръг на Карлинг къп

23:50
Отборите на Порт Вейл и Родъръм поднесоха двете най-големи изненади в първия кръг на турнира за Карлинг къп. Двата отбора от Лига 2 успяха да отстранят силни опоненти в лицето на Шефилд Юнайтед и Дарби Каунти, които се състезават в Чемпиъншип.

Провалът на "остриетата" е може би най-сериозен, защото те загубиха като домакини с 1:2 от "Дъ Валиантс", като в герой за четвъртодивизионния тим се превърна нападателя Мат Ричардс, който на два пъти преодоля вратаря на Юнайтед.

С голове на Пол Уарне и Кевин Елисън "мелничарите" пък, обърнаха "овните" на своя "Дон Вали стейдиъм" и също продължават в следващия етап на турнира.

Джилингам също успя да отстрани опонент, който играе в по-горна дивизия. Джилс надделя над тима от Чемпиъншип Плимут с 2:1, като лондончани дори в един момент водеха с 2:0.

Богаташите от Нотс Каунти нямаха късмет срещу Донкастър. "Свраките" отстъпиха с 0:1, като гола за Роувърс бе дело на Копингър в 54-а минута.

В следващия кръг на турнира ще се включат и клубовете от Висшата лига на Англия.