Барса унижи Ла Коруня с 8:0, Суарес избухна с 4 гола (видео)

22:53
Барселона спря серията си от три поредни загуби във всички турнири, след като сгази Депортиво Ла Коруня с 8:0 на "Риасор" в среща от 34-я кръг на Примера дивисион.

В главно действащо лице за каталунците се превърна Луис Суарес. Уругвайският нападател реализира четири гола във вратата на безпомощния Ману, а заедно с това даде и три асистенции.

Суарес откри резултата в 11-та минута след асистенция на Ракитич. В 24-та минута отново уругваецът се разписа, удвоявайки преднината на своя тим. Головият пас бе дело на Меси.

Две минути след началото на втората част Ракитич направи резултата класически. Суарес върна жеста от първата част и асистира на хърватския халф.

В 53-та минута Луис Суарес оформи своя хеттрик, а единадесет минути по-късно той заби четвъртото си попадение в мача.

Лионел Меси също се разписа. Той вкара гол в 73-та минута, а заедно с това Луис Суарес направи втория си голов пас в мача.

Шест минути по-късно Марк Бартра реализира седми гол във вратата на Ла Коруня. Две минути по-късно в списъка на голмайсторите влезе Неймар. Така бе оформен и крайният резултат.

След днешната среща Барса събра 79 точки остава на върха във временното класиране.