Драматично равенство между Звезда и Партизан (видео)

21:39
Цървена звезда и Партизан завършиха 1:1 в поредното издание на голямото сръбско дерби. Срещата не беше особено качествена, но ще се запомни с драматичния си финал, в който паднаха два гола, а освен това съдията показа два червени картона.

Българският нападател на Партизан Валери Божинов беше резерва и се появи на мястото на Саша Илич в 73-ата минута. През седмицата Божинов имаше здравословни проблеми и това бе причината да не стартира в дербито.

Предраг Сикимич даде аванс на Звезда в 85-ата минута, но секунди след изтичането на даденото от рефера 4-минутно продължение, Евертон изравни с невероятен гол. Футболистът на "гробарите" изстреля топката от около 40 метра, а вратарят на Звезда Дамир Кахриман по комичен начин изпусна кълбото и лиши тима си от триумф.