Младежите ни се провалиха и срещу Гана

19:59
Младежкият национален отбор на България записа поредната си загуба в официален мач, като този път момчетата на Иван Колев паднаха с 1:2 от Гана в контролна среща. След добро първо полувреме, нашите бяха тотално надиграни след почивката и напълно си заслужиха поражението.

"Трикольорите" започнаха добре срещата и още в 3-а минута можеха да открият резултата след като Балтанов се оказа на изключително изгодна позиция за гол, но стреля в тялото на бранител. Натискът на малките "лъвове" продължи и в 5-а минута поведохме в резултата. Центриране на Александър Тонев бе засечено с глава от Лъчо Балтанов, който с премерен удар откри резултата. След попадението българите стояха значително добре на терена и не позволяваха на своите опоненти да стигат до чисти голови положения.

След почивката африканците започнаха да играят много по-добре от нашите и в 52-а минута те пропиляха чудесна възможност за гол чрез Адамс, който обаче стреля в тялото на вратаря Денчев. Четири минути по-късно гостите стигнаха до равенство, след като Рами нахлу по левия фланг и подаде на Ишмаел, който от упор разстреля българския страж.

Ганайците продължиха да играят с желание и ентусиазъм и логичното се случи в 67-а минута, когато Адия бе оставен като на парад зад българската отбрана. Нападателят на африканците лесно се справи с Денчев и на празна врата вкара за 2:1. Агимеянг малко преди това попадение също бе изпуснал страхотна възможност. След този си гол играчите на Гана се дръпнаха в своята половина и на контраатака можеха да стигнат и до трети гол.

В последните минути на срещата българите можеха все пак да запишат равенство в тази среща, но Александър Киров изпусна много чисто положение сам срещу вратаря.

България - Гана - 1:2
1:0 - Балтанов - 5 мин.
1:1 Ишмаел- 56 мин.
1:2 Адия- 67 мин.

България: 12. Кирев, 20. Стоев, 5. Божиков, 3. Макенджиев, 14. Петков, 7. Балтанов, 18. Колев, 9. Апостолов, 10. Тонев, 11.Р. Димитров, 17. Петаков

Гана: 16. Джоузеф Адо, 4. Дениъл Адо, 3. Касену, 12. Боампомг, 8. Агиеманг, 2. Джеймс, 10. Рами, 6. Алия, 4. Опаре, 9. Адамс, 13. Тавиа