Байерн се промъкна на 1/2-финал (видео)

23:39
Бенфика и Байерн Мюнхен завършиха наравно в мач-реванш от 1/4-финалите на Шампионска лига. Двубоят на "Ещадио Луш" приключи при резултат 2:2 и така на 1/2-финал продължават баварците след победата им с 1:0 в Германия.

Отборът на Пеп Гуардиола имаше девет нервни минути, тъй като в средата на първото полувреме Бенфика откри резултата след попадение на Раул Хименес. В 38-ата минута обаче интригата реално приключи, тъй като Артуро Видал изравни, а в началото на втората част Томас Мюлер направи 1:2.

След колебливите изяви на Байерн през последните седмици Гуардиола реши да направи някои промени. Той остави на резервната скамейка Роберт Левандовски и разчиташе на Томас Мюлер като изнесен напред нападател. Проблемите с контузените централни защитници пък накараха наставника да заложи на Хави Мартинес и младия Йошуа Кимих в центъра на отбраната.

Стартови състави:

Бенфика:
Едерсон, Алмейда, Линдельоф, Жардел, Елизеу, Пици, Фейса, Карсела, Р. Санчес, Салвио, Хименес

Байерн: Нойер, Лаам, Кимих, Х. Мартинес, Алаба, Видал, Алонсо, Тиаго, Д. Коща, Рибери, Мюлер

Hitchhiker1902
14.04.2016 11:10

Промъкнал се? С победа и равен... Направо не знам Бенфика как не са на полуфинал, на косъм бяха...
Честито на баварските фенове и успех... (ако срещнете Сити или Атлетико. *smile* )

Daley_Blind
14.04.2016 15:31

Имам предвид за полуфинала.

Daley_Blind
14.04.2016 15:30

Байерн - Сити и Реал - Атлетико си пожелавам аз.

RoSKo0o0
14.04.2016 12:28

Честно казано пожелавам финал Реал - Байерн, защото това ще е наистина ебаси сблъсъка като за финал, но да не се окаже накрая Манчестър Сити - Атлетико :Д

CFC_H_A_Z_A_R_D
14.04.2016 01:27

Ми то и срещу Юве се промъкнаха ама все пак са на 1/2 финал.Честито на техните фенове.

RoSKo0o0

Много добър мач! Бенфика определено ми харесаха. Все пак смятам, че бяхме по-добрия отбор, но с този гол-красавец от пряк свободния удар се върна интригата! За Хави Мартинез не знам дали трябваше да има червен картон, защото реално дори не видях, че има контакт, но както и да е. Смятам пък, че ако бяха му дали картон, нямаше да вкарат от пряк свободния. В крайна сметка... без Левандовски на върха на атаката и без Робен... отново показахме класа, но ще ни трябва доста по-добра игра, ако искаме да минем 1/2 финалите, особено ако се сблъскаме с Реал.

jean11
13.04.2016 22:43

Не мога да понасям този мишок Дъглъс Коща.Особено като го сравняр с Ариен.Никаква ефективност няма.Опропастява и без това малкото атаки.