Ливърпул сгази Стоук, Ориги вкара два (видео)

20:16
Ливърпул победи с 4:1 гостуващия Стоук Сити в мач от 33-ия кръг на Висшата лига, игран на стадион „Анфийлд”.

С днешния успех играчите на Юрген Клоп се върнаха на победния път, след като записаха загуба и равенство в последните си два мача в първенството. Алберто Морено даде преднина на домакините още в 8-ата минута, разписвайки се след асистенция на Джеймс Милнър.

Отговорът на гостите не закъсня и в 22-ата минута резултатът бе изравнен след гол на Боян Къркич. Десет минути по-късно мърсисайдци отново излязоха напред.

Този път точен бе Даниел Стъридж, който вкара за 2:1. След почивката, „червените” тотално съкрушиха своя съперник с две попадения на влезлия като резерва Дивок Ориги в 50-ата и 65-ата минути за крайното 4:1.

Във временното класиране Ливърпул заема осмата позиция с 48 точки, докато Стоук е девети с точка по-малко.