Нюкасъл затъва още, Челси падна от Суонзи (видео)

19:11
Отборът на Нюкасъл Юнайтед продължи с трагичното си представяне във Висшата лига и загуби гостуването си на Саутхямптън в мач от 33-ия кръг с 1:3.

Възпитаниците на Рафа Бенитес са на 6 точки от спасителната линия, като до края на шампионата остават 5 кръга. На "Сейнт Мерис" домакините поведоха още 4-та минута чрез Шейн Лонг, в 38-та минута Грациано Пеле удвои преднината на светците. 10 минути след почивката Виктор Уанияма вкара трети гол за тима на Роналд Куман, а в 65-та минута Андрос Таунзенд отбеляза почетното попадение за гостите.

Нюкасъл остава на предпоследната позиция със само 25 точки, докато Саутехмптън е на 7-ма позиция с 50 точки.