Реал Мадрид разби Ейбар, Роналдо в историята (видео)

19:06
Реал Мадрид разби Ейбар с 4:0 в мач от 31-ия кръг на Ла Лига, игран на стадион "Сантяго Бернабеу" в столицата на Испания, и се доближи на 4 точки от лидера Барселона, който по-късно днес гостува на Реал Сосиедад.

Възпитаниците на Зинедин Зидан бяха решени да отговорят на критиките след загубата от Волфсбург в Шампионска лига и още до 20-та минута поведоха с 3:0 Хамес Родригес откри резултата в 5-та минута, а малко след него Лукас Васкес и Кристиано Роналдо също се разписаха. В 39-та минута Хесе Родригес оформи крайното 4:0 в полза на Кралския клуб.

С попадението си днес Роналдо стана първият футболист от петте големи европейски първенства, който вкарва 30 и повече шампионатни попадения в шест последователни сезона.

След този двубой Реал вече има актив от 72 точки и се доближи на 4 от лидера Барселона, но каталунците са изиграли мач по-малко. Ейбар заема 10-та позиция с 38 точки.