Монтана взе солидна преднина срещу Литекс (видео)

19:07
Отборът на Монтана победи Литекс с 2:0 в първи мач от полуфиналите мач от турнира за Купата на България, игран на стадион "Огоста" в северозападния град.

Домакините са в серия от 15 мача без победа в "А" група, но днес надиграха своя съперник и заслужено стигнаха до успеха срещу ловчанлии, които са водени от Любослав Пенев.

Сергей Георгиев откри резултата в полза на Монтана в 22-та минута след асистенция на Иван Стоянов, а в 70-та минута същата комбинация се повтори и Георгиев покачи на 2:0 след подаване на Стоянов. Възпитаниците на Емил Велев пропуснаха още няколко добри положения, докато при "оранжевите" си пролича липсата на мачове в "А" група.

По този начин Монтана си осигури солидна преднина преди реванша в Ловеч и има много добри шансове да се класира за финала на надпреварата.