Удинезе уби мечтата на Наполи за Скудетото (видео)

15:33
Удинезе победи Наполи с 3:1 на стадион "Фриули" в среща от 31-я кръг на Серия А.

Главен съдия на двубоя бе Масимилиано Ирати.

В 14-та минута арбитърът посочи бялата точка в полза на домакините. Бруно Фернандес застана зад топката и реализира.

Десет минути по-късно Гонзало Игуаин с шут от границата на пеналта изравни, забивайки поредният си гол-красавец.

Секунди по-късно Ирати даде втора дузпа за Удинезе. Този път шутът на Фернандес бе спасен от бразилския страж на гостите Габриел.

Той заместваше контузения Бепе Рейна.

Габриел от герой се превърна в грешник за своя тим. Изтичаха последните секунди на първата част, когато вратарят на Наполи сбърка при изнасянето на топката, подарявайки я в краката на Запата. Нападателят центрира и Бруно Фернандес със задна ножица отново изведе фриуланите напред в резултата.

В 57-та минута пък след центриране отдясно на Видмер, Сирил Теро засече и реализира трето попадение за домакините.

Развоят на срещата изнерви изключително много звездата на гостите Гонсало Игуаин, който си изкара два бързи жълти картона през втората част и бе изгонен.

След днешната среща Наполи остава на 6 точки зад лидера в Серия А Ювентус. Удинезе пък направи важна крачка в борбата за запазването на елитния си статут.