България U19 приключи участието си в Елитния кръг

21:08
Националният отбор на България до 19 години приключи участието си в Елитния квалификационен кръг с поражение срещу Шотландия с 1:2.

Още преди тази среща тимът на Светослав Тодоров бе загубил шансове за класиране на Европейското първенство в Германия това лято, след като допусна загуби с 0:1 в мачовете срещу Хърватия и Белгия в първите два кръга на надпреварата.

Преди началото на срещата, Шотландия също нямаше шанс за класиране, тъй като записа поражения от Белгия с 0:2 и Хърватия с 0:3.

Първо полувреме

Двубоят здапочна равностойно като до 10-ата минута, двата отбора нямаха чисто положение за гол. Тогава Джоусеф Томпсън пропусна да изведе Шотландия напред, след центриране на Крег Кийти. Все пак, тимът на Скот Гемил успя да открие резултата, чрез Райън Харди в 15-та минута.

България изравни с попадението на капитана Александър Георгиев в 38-ата минута, а  това бе първи гол за „лъвчетата“ в Елитния квалификационен кръг.

В последната минута на полувремето съперникът можеше да излезе напред в резултата, ала Нейбън Несбит нацели гредата.

Второ полувреме

Второто полувреме не донесе много положения пред двете врати, като и двата отбора проведоха здрава битка за да стигнат до победата. Атанасов и Александър Георгиев имаха положения да се разпишат за България, а за Шотландия добри възможности имаха Кийти и Несбит.

В 77-ата минута Шотландия получи правото да изпълни дузпа, след като Керчев извърши нарушение в наказателното поле, а бялата точка Кийти преодоля вратаря Михайлов с удар по земята.

В 83-ата минута Александър Георгиев можеше да изравни, но изстрелът му срещна гредата. Малко след това положение за гол пропусна и Лясков.

България U19 – Шотландия U19 1:2

Съдия: Йорген Бургардт (Дания)

Стадион: „Поморац“ (Кострена)

Голмайстори:  0:1 Харди 15, 1:1 Александър Георгиев 38

Жълти картони:  Ан Георгиев, К.Димитров, Апостолов (България U19), Несбит (Шотландия)

България U19: Михайлов, Атанасов, Керчев, Ан. Георгиев, Ал. Георгиев, Йорданов (64-Буров), Цвятков, Краев, Минков (17-Лясков), Димитров, Апостолов.

Селекционер: Светослав Тодоров

Шотландия U19: Дохан, Камерън, Бреслин, Яковити, Джулс (59-Харви), Томсън, Харди, Кийти (83-Рос), Райт (79-Уингтън), Несбит, Самут.