България U17 с поредно престижно равенство в Елитния кръг

20:31
Юношеският национален отбор на България до 17 г. изигра поредния си силен мач в Елитния кръг за ЕВРО 2016. Два дни, след като завърши 0:0 с Холандия, днес тимът отново записа равенство 1:1, този път срещу европейския шампион от 2009-та година Германия. Възпитаниците на Викторио Павлов за пореден път демонстрираха характер, воля за победа и себераздаване в драматичен мач с два червени картона.

Двубоят в Ратинген започна равностойно. Първата възможност за гол се откри пред домакините в 9-та минута, когато Дадачов шутира, но Шейтанов спаси.

Четири минути по-късно България отговори с изстрел на Тилев, който бе отразен от Бартелс.

В следващите няколко минути капитанът Шейтанов отново демонстрира класата си, след като спаси удари на Майер и Харвертц.

Така се стигна до 18-та минута, когато Кръстев бе повален в наказателното поле от Амаде. Реферът Роб Харви показа директен червен картон на бранителя и посочи бялата точка. Зад топката застана Иван Тилев, който реализира дузпата и даде аванс на България.

Малко по-късно Станислав Иванов можеше да удвои преднината на България, но Бартелс бе на мястото си и спаси.

Германците опитаха да върнат попадението, но Шейтанов бе безпогрешен и отрази два удар на Майер.

До края на полувремето голмайсторът Тилев имаше шанс да покачи на 2:0, но Бартелс не допусна нов гол.

Осем минути след началото на втората част германците все пак стигнаха до попадение чрез Шрек.

Последваха силни минути за домакините, но блестящият Шейтанов отрази ударите на Итер и Хаверц.

Така се стигна до 70-та минута, когато и България остана с човек по-малко, след като Кръстев бе отстранен с директен червен картон за нарушение.

До края не падна нов гол и мачът завърши при 1:1.

В другата среща от нашата група, Холандия победи Словакия с 2:0.

Така, след изиграването на вторите мачове Холандия е лидер в класирането с 4 точки, следвана от Германия с 3 и България с 2. Словакия няма точка след двете поредни поражения, които допусна.

Последният и решаващ мач на България е срещу Словакия на 29 март от 19:00 часа в Ратинген.

Съгласно регламента, победителите от осемте групи, както и седемте втори отбора с най-добри показателите срещу първия и третия тим се класират за финалите. Към тях ще се добави и Азербайджан като домакин.

„Отборът заслужава всичките суперлативи. Аз съм най-щастливият човек, че работя с тези момчета и се радвам, че те правят чудеса. Също така искам да посветя този мач и този резултат на Вальо Антов, който получи контузия и не можа да бъде с нас в Германия. Момчето също заслужава похвали, защото и той даде много на този отбор. Независимо какво ще стане в последния мач със Словакия, тези момчетата показаха, че са прекрасен колектив и отбор. Трябва да им се отдаде заслуженото, защото минават през какви ли не перипетии и полагат огромни усилия. Ние като ръководство и шефовете правим всичко възможно този отбор да е добре и виждате, че момчетата се отблагодаряват по същия начин. Те заслужават да са на върха“, заяви селекционера Викторио Павлов след двубоя.

Германия U17: 1. Бартелс, 2. Амаде, 3. Итер, 4. Баак, 6. Акайнак-к., 7. Хаверц (64-Бесте), 8. Майер, 9. Дадачов, 10. Шрек, 15. Зоненберг (79-Баак), 17. Ото (60-Баксман);

Селекционер: Микел Шьонвайц

БЪЛГАРИЯ U17: 1. Димитър Шейтанов-к., 15. Денис Бучев, 4. Георги Костов, 5. Петко Христов, 3. Александър Бастунов, 10. Владислав Жиков, 8. Иван Тилев (80+3-Иван Калайджийски), 17. Руси Чернаков (55-Тони Иванов), 20. Кирил Николов (77-Ангел Ангелов), 9. Станислав Иванов, 13. Калоян Кръстев;

Селекционер: Викторио Павлов

Жълти картон: Хаверц, Ото (Германия); Иван Тилев, Станислав Иванов, Денис Бучев (България);

Червени картони: Амаде (Германия); Калоян Кръстев (България)

Главен съдия: Роб Харви (Ирландия)

Асистенти: Емет Дайнън (Ирландия), Хенрик Ларсен (Дания)

Четвърти съдия: Петер Кясгард-Андерсен (Дания)