След ново 0:0 и 16 дузпи Атлетико подчини ПСВ (видео)

00:38
Атлетико Мадрид се класира на четвъртфиналите в Шампионската лига, след като успя да се справи със съпротивата на ПСВ Айндховен в осминафиналния мач реванш между двата тима, игран на "Висенте Калдерон".

Главен съдия на двубоя бе англичанинът Марк Клатънбърг.

Първият мач между двата състава завърши наравно 0:0.

Днес сценарият от Холандия се повтори. Предпазливостта взе връх и след нови 90 минути двете нули продължаваха да светят на информационното табло.

Това не се промени и след продълженията. Така се стигна до изпълнение на 11-метрови наказателни удари.

Тук футболистите и на Атлетико, и на ПСВ демонстрираха забележителна точност.

Бяха изпълнени общо 16 дузпи, а развръзката дойде, когато Лусиано Нарсинг нацели напречната греда на Облак.

Отвори се шанс за дюшекчиите да стигнат до успеха. Хуанфран Торес реализира и прати испанския клуб във следващата фаза на турнира.

stefanBG111
16.03.2016 16:54

Атлетико са си много корав съперник и могат да ударят всеки отбор. Така са решили да играят, харесва ли ви или не. Може на моменти да играят грубо и да изнервят дори мен, но не мога да отрека че са си доста корав съперник и труден за побеждаване.

ub7
16.03.2016 14:41

атлетико са мн неприятен отбор с мн неприятен мениджър. доста стил моуриньо. резултати постигат, но играта им е пълна дърварщина. какъвто беше симеоне като играч впрочем...

Amateur1878
16.03.2016 14:05

Ман Сити направиха спокойно равенство на техен терен след три гола на чужд терен и предстоящо домакинство на Юнайтед - най-желан съперник и най-големият аутсайдер.

Атлетико Мадрид не успява да отбележи нито един гол в два мача и се класира на късмет след дузпи - един от най-трудните съперници.

Логика ли е да го опишеш... *smile*

Amateur1878
16.03.2016 16:24

Ще поживеем, ще видим. Но Сити не са добре сега, факт. Голяма глупост напрваиха с обявяването на Гуардиола толкова скоро. Какъв живец и митавация да има в треньора и играчите, ебати... Както един фен на Сити се изказа, този сезон просто се доиграва.

MaLkO_LuD94
16.03.2016 15:15

Едва ли стратегията е била дузпи всеки отбор си има мачове в които просто не ти се получават нещата и това е *thumb_up* Не ми казвай че Атлетико не са по-добрият отбор смешно е *thumb_up* По нищо не личи Сити да имат силно нападение или каквото и да било силно звено в играта си адски посредствени са и дори ми е странно това че с този отбор и с тази му форма правят най-доброто си постижение в Европа ( разбира се благодарение на голяма доза късмет при жребия ) защото не мисля че този Сити е по-силен от предните им сезони даже напротив *cigarette*

Amateur1878
16.03.2016 15:05

Така е - на Сити защитата ще е зле известно време. Но предполагам, че до 1/4 финалите ще са се върнали. Но Сити пък имат и страхотни халфове и нападатели - нещо, което Атлетико няма. И моля те - само не ми казвай, че грамотността на Атлетико и голямата стратегия на Симеоне ги докара до дузпи и стратега Симеоне е начертал стратегията, че ще се класират след дузпите *smile* Късметлиите са Атлетико в случая. Винаги при изпълнението на дузпи по-късметлийският отбор се класира, а не на всяка цена по-добрият.

MaLkO_LuD94
16.03.2016 14:52

Атлетико е един от отборите с най-добра защита и най-твърд футбол играчите им се раздават не на 100 а на 1000% и са много грамотен отбор ( каквито всъщност са всички испански отбори ) все неща които Сити не притежава *thumb_up*

vaskooo
16.03.2016 11:54

После групата на Юнайтед била най-слабата, да. *smile*. Волфсбург продължават още напред, а ПСВ само късметът им попречи да отстранят Атлетико Мадрид.

lazera0
16.03.2016 13:03

И от кога отбор като Юнайтед се сравнява с отбори като Вълците и ПСВ, ама то вече е нормално, те са си средна класа отбор от 2-3 години

mitkoddk
16.03.2016 10:52

Прочетох ви коментарите, но аз пък смятам, че тези споменатите отбори "фаворити" по скоро трябва да се притесняват повече от Волсбург, от колкото от Атлетико.

sdw
16.03.2016 08:55

Атлетико Мадрид е сред отборите в Европа с най-стабилната защита.Със сигурност никой не трябва да си ги пожелава.Особено ние с тази статистика срещу тях последните години,но мисълта ми е,че могат да отстранят всеки един от големците в Европа.Юве са същата работа,няма да се учудя ако баварците прекратят участието си довечера.

sdw
16.03.2016 09:50

Няма проблеми,затова си имаме Навас.Този сезон той ни спасява в последната минута.

Stratievv
16.03.2016 09:13

Няма го и Чичарито да ви спаси в последната минута. *lol**lol*

tonisport
16.03.2016 00:45

Испанските хегемони продължават да мачкат. ПСВ не предприеха рискове с по-масирани и целенасочени атаки и чакаха само да дойдат дузпите. Такъв отбор не заслужава да продължи. Не ни трябват страхливци в следващата фаза на най-големия европейски клубен турнир!

sundza
16.03.2016 12:58

Да не искаш да кажеш, че Атлетико са изиграли перфектно тактически и двата мача, чакайки дузпите, за да отстранят ПСВ?! И двата отбора играха мишкарски, а мишките нямат място напред. Първият отбор, който им вкара и ги отстранява, щото тия са се научили само да се пазят и да рушат. Може и да е част от съвременния футбол, но не е футбола, който биха искали да гледат дори много от техните привърженици. И това е всичко друго, но не и хегемония.

MaLkO_LuD94
16.03.2016 01:15

ПСВ изиграха тактически много грамотно този мач до 40-та минута не можеше да се разбере кои са ПСВ и кои Атлетико имаха си и положения но късмета не беше с тях *thumb_up* Ако играеха по-офанзивно и до дузпи нямаше да стигнат и за цялата интрига в турнира е добре че Атлетико продължава защото силно се съмнявам че ПСВ може да затрудни Байерн, Барса а дори и ПСЖ и Реал които не са в добра форма но са си Реал *thumb_up*

tonisport
16.03.2016 01:03

Определено ПСВ не са слаб отбор, но можеха да играят една идея по-смело и да търсят гол на чужд терен. Атлетико играха играта си и според мен по-добрия отбор се класира. Надявам се на 1/4 финала да се паднат с Манчестър Сити и да продължат до полуфинала.

ComsteR
16.03.2016 01:02

Бая ядове ще берат Атлетикото. С какво показаха, че заслужават да са напред? Торесиня искаше да целуне Изклатенбърг. Саул играе много момчето, странно как сме го изпуснали...Общо казано Барса,Байерн/Юве и до някъде Псж биха ги отсранили. Тактически грамотни отбори, които не се хвърлят само в атака. За нас ситуацията е тегава в момента, пожелавам си Сити, тях и с Роналдо като страничен стълб ще ги бием.

MaLkO_LuD94
16.03.2016 00:52

То по твоята логика отбор който не може 210 минути да вкара гол на ПСВ също няма място на 1/4 финал *thumb_up* Да не говорим че Атлетико е точно такъв тип отбор който си описал *erm* Аз съм разочарован от това което показаха днес мислех че мачът ще го вземат с лекота но не играха нищо *erm* Въпреки колебливата им игра съм сигурен че никой не би си ги пожелал на 1/4 финал много корав отбор са и имат шанс срещу всеки *cigarette*

ivanrealmadrid1
16.03.2016 00:44

Атлетико ще са най-трудния отбор на 1/4 финалите, нямат пробиване.

crazy_rabbit
16.03.2016 06:45

Във всеки случай никой не ги иска за съперник !

16.03.2016 01:31

Да, те могат да отпаднат на 1/4, но исках да кажа, че никак няма да е лесно - нещо от сорта на 1:0 0:0 в двата мача или 1:1 0:0, поне аз така ги виждам нещата.

ComsteR
16.03.2016 00:51

Не виждам как са най-трудните. Тяхната игра е на контра ,а ако отбора срещу който играят им даде инициативата, се вижда колко са силни дюшекчиите. Изключително малък шанс за Псв, смяната в 114 минута да ти коства класирането напред, е гадно но това е живота. Достойно представяне на Псв, заслужаваха да продължат не по-малко от Атлетико. Не разбрах смяната на Уилямс от какво беше породена, страхотно се представаше момчето.