Барса продължава да громи (видео)

19:02
Барселона записа впечатляваща победа с 6:0 при домакинството си на Хетафе в среща от 29-ия кръг на испанската Ла Лига. Каталунците буквално разпиляха своя съперник, като успехът им можеше да бъде дори по-изразителен.

Срещата започна отлично за играчите на Луис Енрике, които откриха резултата още в 8-ата минута. След остро центриране на Жорди Алба централният бранител на гостите Хуан Родригес си вкара автогол за 1:0. Само три по-късно Лионел Меси можеше да удвои, но не успя да реализира от бялата точка. Въпреки пропуска Барса все пак вкара втори гол в 19-ата минута. В негов автор се превърна Мунир Ел Хадади, който се разписа след асистенция на Меси. Отново аржентинецът подаде финалното подаване в 32-ата минута, при която Неймар направи резултата класически. До края на полувремето и Меси успя да се разпише. Голямата звезда на синьо-червените вкара страхотен гол с изстрел от границата на наказателното поле – 4:0.

След почивката рециталът на домакините продължи и те вкараха още две попадения. В 51-ата минута Неймар реализира втория си гол в мача и общо 20 в Примера за сезона. Бразилецът се разписа след третата асистенция на Меси в срещата. Крайното 6:0 оформи Арда Туран в 57-ата минута.

С днешния си успех Барса увеличи серията си без загуба на 37 срещи, както и преднината си на върха в класирането. Каталунците вече имат актив от 75 точки, на 11 пред Атлетико Мадрид и 15 пред Реал Мадрид.

CFC_H_A_Z_A_R_D
13.03.2016 00:48

Финал в ШЛ Барселона-Байерн всичко ще се реши в Милано.Общо взето кой ще е най-добрия отбор в света за този сезон а дори и за следващия.В момента може би ама само минимално,частично дори молекулярно пак казвам МОЖЕ БИ Барса са една мравешка крачка напред.Но един такъв финал просто ще бъде ЧУК.И двата отбора си стигат до финала ей така без проблемно последните години изключение беше сезон 2013-2014.Иначе и двата отбора ще са с дубъл преди финала.

YNWA_07
12.03.2016 23:39

Напълно заслужена победа за Барса *beer*

Garrincha
12.03.2016 20:21

С тоя отбор ... чакам най-голямото предизвикателство - Байерн !!!

stefanBG111
12.03.2016 20:16

Честита ни победа! Добре, че спряхме иначе резултата можеше да е двуцифрен. Играта ни е истинска наслада за окото, ако продължаваме така, просто не виждам кой ще ни спре. Но да не избързваме, има достатъчно битки до края и за да спечелим нов требъл трябва да минем през тях.

vaskooo
12.03.2016 20:01

За жалост в Ла лига отборите под първите 2-3 отбора са на светлинни години под нивото на големите там. Става по една изненада на сезон. Вярно е,че Барселона са най-добрият клуб в момента в света,но все пак е леко безинтересно. Всеки мач разгром.

mineral
13.03.2016 10:43

Добра игра за нашите и заслужена победа !Не знам каква е тая прокоба да се пропускат дузпи в Барселона,но трябва да се направи нещо по въпроса.А относно твоя коментар за мощните английски отбори - единственото,което признавам на Английското е,че е по-оспорвано.Това не значи,че в момента имате добри отбори.Където и да ви хванат английските отбори гаргара си правят с вас.Барса унижава Арсенал,Псж за пореден път детронира отбор с милиарди паундове бюджет,Борусия разбива Тотнъм,Юнайтед се гърчи срещу Бодуров,а единствената причина Сити още да е в играта е защото се паднаха със слаб отбор.

tonisport
13.03.2016 01:03

Те Ливърпул наистина ще ядат здрав кьотек по-натам в ЛЕ ама запомни ,че след това половината изтормозени фенове на ВЛ ще се юрнат да ги защитават как на английските отбори не им била приоритет тази купа. Щото испанските нямат други приоритети,а само ЛЕ. За това Севиля ще играе в ШЛ ако искат да завършат на 20 място в първенството,защото си спечелиха миналата година ЛЕ,а тази въпреки това се борят за предните места в Испания! Между другото гледах Стоук и Саутхямптън. Мн грозен мач между мегаслабите отбои. Тези ако бяха в Испания да са изпаднали още преди Коледа.

RMRM7
12.03.2016 23:01

В момента ако Барса бяха в премиършип според мен също щяха да са с минимум 10 точки преднина на върха, но иначе съм съгласен че отборите играещи за изпадане в Англия са по добри от тези в Испания,но това се дължи на бюджета с който разполагат, по-богато първенство,по оспорвано -ок, но най-добрите отбори в света са в Испания, а и английския футбол е просто бизнес,доказателство затова е националният им отбор,който не става за нищо

IvailoGeorgiev
12.03.2016 22:33

Стига с тая история и виж какво става СЕГА, щото и ние сме били на 3 морета, ама виждаш на к'во дередже сме в момента.... Ако се даваха трофеи за богата история ок, ама не се.... Относно мача - играхме чудесно намалихме темповите 2та част, но играем просто великолепен футбол.

12.03.2016 22:10

Най ми е драго да чета как фен на Челси говори за история ! Направо мед ми капе на сърцето докато чета ! А между другото, понеже няма тема за вас, да те поздравя с любимия рефрен - "Няма титла, няма купа, (няма даже и Европа), само синя тишина !

MaLkO_LuD94
12.03.2016 21:56

То Нотингам Форест имат повече кеш и от всички Лондонски клубове взети заедно а твоят любим отбор е сред тях *cigarette*

CFCLondon
12.03.2016 21:46

Тези смешни отборчета първо да стигнат историята на 60% от Британските отбори и тогава ги давай за пример. Едни Нотингам Форест имат повече КЕШ от всички тези дето изброи. *wink*

12.03.2016 21:40

Но отбори като Виляреал, Билбао,Севиля, Селта, Малага и т.н. са в състояние да направят смешни набедените за грандове в Англия и мисля че Ливърпул съвсем скоро ще се убеди в това доколкото Манчестър и Тотнъм на практика са отпаднали вече.

RMRM7
12.03.2016 19:13

Честита шампионска титла на Барселона

MaLkO_LuD94

Много добър мач добре че спряхме 2-рото *beer* Иска ми се финалът на ШЛ да беше утре ( разбира се и ние да сме на него ) *smile*
Вече го написах но мисля че наистина трябва да вземем Марио Балотели та да научи нашите звезди как се бият дузпи че ги изпълняват повече от безобразно *erm*