Буфон е на три минути от забележителен рекорд

10:23
Капитанът на Ювентус Джанлуиджи Буфон се доближи на три минути от подобряването на рекорд по сухи мрежи в Серия А.

38-годишният страж е съвсем близо до това да запише името си за пореден път в историята на Калчото със златни букви.

Ако в дербито на Торино следващия кръг той опази мрежата си чиста до 4-та минута, ще стане рекордьор по най-много поредни минути без допуснат гол в италианския шампионат.

До момента рекордът се държи от легендата на Милан Себастиано Роси, който през сезон 1993/1994 не пусна попадение цели 929 минути. Но сега след победата над Сасуоло с 1:0 Буфон е опазил вратата си суха вече 926 минути.

Интересното е, че легендата на Ювентус имаше още едно подобно постижение, като през сезон 2013/2014 записа 745 поредни минути без гол. Сега това посещение му отрежда 7-та позиция във вечната ранглиста.

aa4opz
13.03.2016 00:50

един от най големите вратари на нашето време ...и е лоялен на ювентус 16 години ...това е много рядко срещано в днешно време ...а той самия призна че са го искали от други клубове ....но той е останал в торино ...

fedya
12.03.2016 18:02

Голям вратар е спор няма ... *smile*

RMRM7
12.03.2016 13:57

Аз ако съм футболист и имам възможност да отбележа гол преди 4. минута нарочно няма да му вкарам от уважение *joking*

sundza
12.03.2016 10:38

Пиши го рекордьор. В следващия кръг са гости на Торино. Все ще "удържат" някак си домакинския натиск поне за 3 минути.

nofx_
12.03.2016 10:32

До коментар [@comment 1881635] от [@user gordon_shumway]:

интересно ми е ако не бе6е 4ул коментатора дали си толкова футболен капацитет и ги знае6е тея не6та? *beer*

biancorosso
12.03.2016 15:01

Донякъде си прав, но не винаги е така. Виж например Касияс до преди 2-3 години по нищо не отстъпваше на Буфон и можеше дори да остане в историята като по-велик от Джиджи, но ето че напоследък много рязко му падна формата, а е по-млад от Буфон *smile*

Notlike
12.03.2016 12:57

Буфон не е добър въпреки годините, пич. Той е добър ТОЧНО заради тях. Добрият вратар е като отлежалото вино - с времето става все по-добър.

biancorosso
12.03.2016 10:39

Като фен на Юве няма как да не го знае *smile* Следим си сухите мрежи все пак *lol* Иначе самият факт, че на 38 години е на път да счупи този наистина ВЕЛИК рекорд в Серия А говори много. Не искам да казвам голяма дума, но за мен Буфон е най-великият вратар в историята на футбола и то не само заради брилянтните вратарски качества, а заради това, че освен страхотен вратар в и огромен човек и лидер, а също така и лоялен и предан към отбора си. ЛЕГЕНДА не само за Ювентус, но и за футболната история като цяло *smile* ГРАНДЕ ДЖИДЖИ