Волфсбург отстрани Гент в ШЛ (видео)

00:17
Отборът на Волфсбург постигна втора победа над изненадата Гент в 1/8-финалите на Шампионската лига и се класира напред в надпреварата. След 3:2 в Белгия, този път немският тим се наложи с 1:0 на "Фолксваген Арена".

Голът падна едва четвърт час преди края, като негов автор стана Андре Шюрле. Той получи топката в наказателното поле след центриране на Юлиан Дракслер и от близка дистанция не сгреши.

Очакванията за труден мач за германския тим се оправдаха. Гостите от Белгия отново показаха характер, както в първата среща, когато губеха с 0:3, но в заключителните минути върнаха два гола и разтрепериха вълците. Този път обаче играчите на Волфсбург си бяха научили урока и играха концентрирано до края.

Така Волфсбург продължава силната си домакинска серия в Шампионската лига. Германците бяха спечелили досега и трите си мача на собствен терен в групите, като преди Гент се справиха с ЦСКА (Москва), ПСВ Айндховен и Манчестър Юнайтед.