Валенсия сломи Арсенал на \"Местая\"

09:13
Валенсия зарадва феновете си на "Местая" с изключително престижна победа 2:0 срещу Арсенал в контролна среща между двата отбора.

Головете за "прилепите" бяха дало на Мичел в 74-а минута и Давид Вийя в последните секунди на двубоя.

През първото полувреме Хуан Мата можеше да изведе "лос че" напред в резултата, но Мануел Алмуния се намеси подобаващо. Андрей Аршавин пък имаше добра възможност да открие резултата за "топчиите". След почивката влезлият като резерва Давид Вийя пропусна дузпа, но това не се оказа фатално за Валенсия.

В 74-а минута Мичел с глава след центриране отбеляза първия гол за домакините, а в края Вийя изкупи вината си и затвърди победата на "прилепите".

Валенсия: Моя, Алексис, Марчена, Матьо, Мигел, Деалберт, Банега, Силва, Пабло Ернандес, Жигич, Мата (Бруно, Албелда, Наваро, Мику Вийя, Бараха, Мадуро, Мичел, Хоакин)

Арсенал: Алмуния, Ебуе, Галас, Джору, Клиши, Диаби, Сонг, Фабрегас, Аршавин, Ван Перси, Бендтнер (Фабиански, Саня, Гибс, Рамзи, Фран Мерида, Уолкът, Едуардо)