Наполи настигна Юве след бой над Киево (видео)

23:45
Наполи се изравни по точки с лидера в Серия А Ювентус, след като победи с 3:1 Киево на стадион "Сан Паоло" в среща от 28-я кръг на Калчото.

Днес възпитаниците на Маурисио Сари спряха поредицата си от три поредни мача без победа в шампионата.

Стартът бе кошмарен за Наполи. След грешка на Кирикеш, Ригони откри резултата във втората минута.

Отговорът на домакините бе мигновен. в шестата минута Гулан с пас по земя намери Гонсало Игуаин в наказателното поле и аржентинецът не сбърка, забивайки своя гол номер 26 в Калчото през този сезон.

В 38-та минута Жоржиньо центрира в наказателното поле, а Влад Кирикеш се измъкна от противниковата отбрана и с летящ плонж прати топката в мрежата на веронци.

Крайният резултат бе оформен от Хосе Мария Кайехон в 70-та минута. Алан проби по десния фланг и с подаване по земя поднесе топката на прекрасна позиция за Кайехон, който стреля под плонжа на Бизари, донасяйки успокоение на домакинските фенове.

Така, Наполи и Юве вече имат по 61 точки. Торинци са с мач по-малко.