Лион и ПСЖ се препънаха на старта, Марсилия не сгреши

08:57
Френските грандове Лион и Пари Сент Жермен стъпиха на криво още в първия кръг на френската Лига 1.

"Хлапетата" завършиха 2:2 при гостуването си на Льо Ман, като на два пъти изоставаха в резултата, а новото попълнение Лисандро Лопес ги спаси от загуба в 90-а минута.

Маига откри за домакините в 21-а имуна, но Матьо Бодмер изравни в 29-а. Матьо Котадьор отново изведе Льо Ман напред в 58-а минута, а крайното 2:2 фиксира Лопес в последната минута.

Пари Сент Жермен пък не успя да победи Момпелие като гост и мачът завърши 1:1.

Людовик Жули откри за столичани в 71-а минута, но Емир Спахич изравни в последните секунди на срещата.

Олимпик Марсилия, за разлика от своите конкуренти, не допусна изненада и спечели визитата си на Гренобъл с 2:0.

Мамаду Нианг още в 1-а и Бруно Шейру в 80-а минута донесоха успеха на гостите.