Валери вкара при дебюта си, но Парма падна от Осасуна у дома

08:32
Валери Божинов отбеляза гол при дебюта си за Парма, но отборът му загуби с 1:2 у дома от Осасуна в приятелски мач.

Българският нападател се появи на терена в 67-а минута на двубоя, а в 81-а вкара почетното попадения за тима си. Валери се пребори за една топката в наказателното поле на гостите и с хубав удар намали преднината на испанците, които вече водеха с 2:0.

Осасуна откри резултата още в 13-а минута с гол на Масуд. В 53-а минута гостите удариха и греда, а в 71-а Хавиер Портильо покачи на 2:0.

Освен Божинов, дебют за Парма направи и бившият футболист на Рома Кристиан Панучи.

Съставите на двата отбора:

Парма: Миранте, Кастелини, Пачи, Панучи, Дзенони, Манцони, Кордова, Галопа, Биабиани, Палоски, Ландзафаме (Делафиоре, Лукарели, Мороне, Манцони, Божинов)

Осасуна: Рикардо, Аспилисуета, Хосечо, Серхио, Монреал, Некунам, Вадош, Хуанфран, Масуд, Пандиани, Аранда (Екаиде, Роверсио, Пунял, Рупърт, Кайеха, Хокин Еспарса, Дади, Портильо)