Байерн се препъна при дебюта на Ван Гаал

21:41
Байерн Мюнхен завърши 1:1 като гост на Хофенхайм в мач от 1-я кръг на Бундеслигата.

Домакините започна по-добре и в 10-а минута Йосип Симунич с глава прати топката зад гол линията на гостите, но съдията не зачете попадението.

"Баварците" откриха резултата в 25-а минута чрез новото попълнение Ивица Олич, който получи хубав пас от Даниел Пранич. В 41-а обаче Еду изравни за хита на миналогодишния шампионат.

През второто полувреме Байерн имаше по-чистите положения, а най-сериозният пропуск бе дело на Марио Гомес, който в 64-а минута излезе сам срещу вратаря, но не успя да отбележи.

Така новият треньор на "баварците" Луис Ван Гаал ще трябва да изчака поне още един кръг преди да запише първата си победа в Бундеслигата.

Хофенхайм: Хилдебранд, Ибертсбергер, Компер, Шимунич, Бек, Салихович, Ворса, Вайс, Едуардо, Еду, Ибишевич

Байерн Мюнхен: Рензинг, Лам, Ван Буйтен, Бадщубер, Пранич, Ван Бомел, Алтънтоп Швайнщайгер, Бумйохан, Олич, Гомес