Барса сгази Райо, Меси с хеттрик, два червени картона за домакините (видео)

23:53
Барселона разгроми Райо Валекано с 5:1 като гост в среща от 27-я кръг на Примера дивисион.

Главен съдия на мача бе Иняки Биканди.

Лидерът в Примера откри резултата в 22-та минута след гол на Иван Ракитич.

Секунди по-късно Неймар асистира на Лионел Меси, който заби нов гол във вратата на Райо.

Три минути преди края на първата част домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Диего Йоренте бе изгонен.

В 53-та минута Меси реализира второто си попадение в срещата.

Четири минути по-късно Манучо отбеляза почетен гол за Райо.

В 67-та минута втори играч на домакините видя картона с червен цвят. Това бе Мануел Итура, който стана причина реферът да отсъди дузпа в полза на каталунците.

Луис Суарес стреля от бялата точка, но пропусна.

Това не помрачи настроението на възпитаниците на Луис Енрике. Те стигнаха до четвърто попадение в 72-та минута, когато Меси оформи своя хеттрик.

Четири минути преди края името си сред голмайсторите записа и Арда Туран.  Така бе оформен и крайният резултат.

Барса събра 69 точки и възстанови преднината си от 8 пункта пред преследвача Атлетико Мадрид.

Райо остава 16-ти в Примера, на две точки над зоната на изпадащите.

Arsenal966
04.03.2016 23:02

Единственият хубав гол от този мач, беше гола на Манучо. Това си беше пълна подигравка ! 2 червени картона и 2 засади, които не бяха отразени...

catalan
04.03.2016 14:26

Това с ваденето на умишлени жълти картони си е практика ,която няма как да бъде спряна, по-добре така ,отколкото да почнат да ритат футболисти за картони,че да изглеждат "истински:.

Kalinski88
04.03.2016 08:20

Съдията осра мача. Неймар нарочно си извади 5ти ж.к. което е тъпо много. Меси настига Суарката лека полека с нови 3 парцала ☺ не виждам смисъл да ни бутат с картони и дузпи. И без тях можем. От др. страна как да спреш триото без нарушение.

kapitana123
04.03.2016 02:02

Не следя много отблизо испанската, та се чудех - случвало ли се е някога противник на Барселона да завърши мач с повече от девет души? Кат мерна някоя статия винаги иде реч, че са дадени два ч.к. за противника и поне една дузпичка неймарка (това е кат дузпа велизарка, ама при още по-нагла симулация) *joking*

nom3rcy
04.03.2016 02:17

личи си, че не следиш много испанското

vaseto95
04.03.2016 01:56

Охооо,вече има неразбирателство в Барса-Пике иска прегръдка,но Меси не е готов да му я даде и е готов само за ХАЙ ФАЙВ.Погледнете снимката.

MaLkO_LuD94
03.03.2016 23:57

Честит да ни е рекорда 35 мача вече *beer* Но съдийството беше откровено разочароващо щяхме да си ги победим без проблем и без тези грешни отсъждания *erm* И не спираме да целим гредите този сезон май ще подобрим и този рекорд който не знам кой го държи но няма да се изненадам ако е наш *erm*

MaLkO_LuD94
04.03.2016 13:01

Статистиката показва, че от получените 13 дузпи през кампанията в Лигата, шампионите са отбелязали по-малко от половината – 6. Ако се вземат показателите им във всички турнири статистиката е малко по-добра – 9 вкарани от 18 опита. Неймар е реализирал 4 от 8, Меси 3 от 6, а Суарес 2 от 4, така че изглежда, че е по-добре отборът да не получава наказателни удари.

Rezors
04.03.2016 01:08

Суарез колко пропуска има вече от дузпи? Аз ако не се лъжа са 3?

MaLkO_LuD94
04.03.2016 00:15

Напълно съм съгласен с теб и за първият червен картон и за 2-рият след като е свирена дузпата ( самата тя е безспорна ) е задължителен червеният картон обаче както сам подчерта имаше засада на Бускетс при фаула *thumb_up* При голът на Неймар има засада според мен за тази грешка главно говоря *thumb_up* А ако още има някой не разбрал относно дузпите Меси просто не иска хеттрици с дузпи и винаги когато има възможност за хеттрик я преотстъпва *erm*

Mesut213
04.03.2016 00:11

Като каза съдийство, за кои грешни отсъждания говориш, че не разбрах ? Единственото грешно отсъждане беше това, че преди дузпата Бускетс бе в засада. Първият червен картон е съвсем заслужен, втория пак си го имаше, но както казах това при условие, че нямаше засада, а такава съществуваше и не трябваше да стигне изобщо до това, но няма как главния рефер да отсъди засада в крайна сметка и беше задължен да посочи бялата точка и съответно червен картон за предотвратяване на 100%-ва голова възможност. Някои ще кажат, можеше да си затвори очите, но той първо не може да е сигурен дали има засада и второ дори да е сигурен грешката си е грешка и не бива да се компенсира. Тези дузпи направо почват да ме дразнят, толкова ли е трудно за такива футболисти да вкарат гол от 11 метра. Най-добре Меси да си ги бие винаги както преди и това е .