Вердер Бремен се изложи на старта, Шалке победи Нюрнберг като гост

18:25
Шалке 04 започна с победа новия сезон в Бундеслигата. Тимът на Феликс Магат спечели гостуването си на Нюрнберг с 2:1 в мач от 1-я кръг на германския шампионат.

Кевин Курани изведе своите напред в 35-а минута. През второто полувреме отново той в 50-а минута удвои преднината на Шалке, а Марек Минтал в 87-а оформи крайното 1:2.

Вердер Бремен стартира сезона с неприятна домакинска загуба 2:3 от Айнтрахт Франкфурт.

Йоанис Аманатидис откри за гостите още в 7-а минута, но Месут Озил изравни в 13-а. "Бременските музиканти" отново бяха попарени от Аманатидис в 42-а минута, но пак успяха да реагират бързо и в 44-а Бубакар Саного изравни.

В 71-а минута Мартин Фенин за трети път изведе Айнтрахт напред в резултата, като този път голът му се оказа победен.

Ето и останалите резултати от кръга:

Борусия Дортмунд – Кьолн 1:0
Херта – Хановер 96 1:0
Майнц 05 – Байер Леверкузен 2:2

Снощи шампионът Волфсбург победи Щутгарт с 2:0, а Хофенхайм и Байерн Мюнхен играят от 19.30 часа.