\"Орлите\" клъвнаха Интер и спечелиха Суперкупата на Италия

16:59
Лацио победи италианския шампион Интер с 2:1 и спечели Суперкупата на страната.

Двубоят се игра на Олимпийския стадион в Пекин, а "орлите" стигнаха до успеха с попадения на Франселин Да Силва Матусалем и Томазо Роки през второто полувреме. В герой за римския тим се превърна стражът Фернандо Муслера, който спаси 4-5 чисти голови ситуации пред вратата си. Попадение на Диего Милито пък бе отменено заради засада на Самуел Ето\'о.

Двата отбора изиграха интересна, но безрезултатна първа част, въпреки добрите положения за гол.

След почивката обаче, първо Матусалем в 63-а минута попари фаворита в този мач Интер, а три минути по-късно Роки вкара втория гол за Лацио. В 78-а минута Самуел Ето\'о върна едно попадение за "нерадзурите", но до обрат в срещата не се стигна.

Съставите на двата отбора:

Интер: Сезар, Санети, Киву, Лусио, Майкон, Мота, Камбиасо, Мунтари, Станкович, Милито, Ето\'о

Лацио: Муслера, Лейхщайнер, Диаките, Сивиля, Коларов, Броки, Баронио, Маури, Матусалем, Роки, Сарате

Juventus_tifoz
09.08.2009 09:53

qnko, важното е ти да си доволен. От това по-важно няма. А пък загубата си е загуба, независимо с какъв резултат и каква игра е. Дали е загуба на финал или е загуба в контрола, все си е загуба *wink*

Kura_na_qnko
08.08.2009 23:56

Juventus_tifoz , пич ние играхме добре и паднахме късметлийски с 1-2 .Аз лично съм си доволен. |||||||||||||| Друго щеше да е ,ако бяхме играли безобразно и бяхме паднали 1-4 ... не мислиш ли ? Абе тва с безобразната игра и 1-4 не ти ли напомня на нещо *joking*

08.08.2009 23:28

Iv3rs0n, може и да сте смачкали Лацио цял мач, но това не е важно. Важен е крайният резултат и ВАШАТА ЗАГУБА *joking*

08.08.2009 18:49

да им е честита титлата на лацио и техните фенове. А колкото за играта на интер с тази селекция трабва да са в пъти по добри, вярно че им трябва още един класен халф, ама и с наличните играчи трябваше да бият. *smile* не им е виновен съдията те и сами изтърваша доста чисти положения

IvsD
08.08.2009 18:37

Браво Лациооооооо *thumb_up* *party*

La4kata89
08.08.2009 17:21

Kura_na_qnko , абсолютно !!! Играта на отбора беше просто много добра,а Ето'о кво ги правише из целия терен не е истина...Милито и той бая цъкаше..Суазо просто къртише по фланга...може би Станкович не бе на нужното ниво само! Айде и Киву малко мобе би

08.08.2009 17:14

Пич ,Интер играха по-добре от колкото целия минал сезон (айде 90%) .Единственото което липства на отбора е още един играч в центъра . *wink* Това ,че ти не си гледал мача е съвсем отделен въпрос

BioHazarD_89
08.08.2009 17:08

Вярно е че Интер заслужаваха поне равен , но такъв е футбола, като не вкараш - ти вкарват *devil* .

La4kata89
08.08.2009 17:05

Не просто не съм вярвал,че може да има толкова лошо съдийство честно...който е гледал мача ще потвърди думите ми... чист гол отмениха на Милито...а първия гол на Лацио с ръка колкото и да го въртяха пак се вижда..отделно колко спестени засади не е истина просто отврат..всички в Италия са против Муриньо...

08.08.2009 17:03

A ве Уинър ,спрете да се ''изказвате'' вече .... Поне сложете един човек да гледа мача , и той после да прави статията .Съдята отмени чист гол на Интер , а Лацио се размятаха по терена като невидели .То не бяха симулации ... Все едно гледам Интер-11xCristiano Ronaldo