Лудогорец остава в Разград
Решението на Общинския съвет бе прието с възгласи "Браво" от феновете, които присъстваха на сесията на местния парламент. "Няма сини и червени, всички сме зелени", бяха възгласите в залата. Задоволство от решението изрази и изпълнителният директор на ПФК Лудогорец Ангел Петричев, който отбеляза, че то е разумно.
Той коментира, че от самото начало ръководството на клуба е било на мнение, че докладната записка, внесена от кмета д-р Валентин Василев не е издържана и ще създаде изключително много конфликти през следващите 35 години, ако концесията бъде реализирана. Петричев благодари на общинските съветници, които с мнозинство отложиха приемането на докладната в този ѝ вид.
"Когато докладната бъде преработена във вид, в който удовлетворява и двете страни, да бъде изчистена и с ясни параметри, тогава с най-голямо удоволствие ще кандидатстваме за концесията на " Лудогорец Арена" и ще реализираме инвестиционните намерения", отбеляза изпълнителният директор на Лудогорец. Той допълни, че до това положение се е стигнало, тъй като въпреки аргументите и предупрежденията на ръководството на клуба, че има доста подводни камъни, те не били взети под внимание от страна на общинската администрация.
Петричев заяви, че въпросните 0,5% са един от най-малките детайли, които биха създали допълнителни конфликти в бъдеще. По думите му те не са основната причина, а има и още много проблеми, които трябва да се доизчистят и преработят. Концесионният договор в този му вид, според Петричев, е един документ, който не урежда отношения, а създава конфликти и е по-добре да бъде преработен, за да бъдат защитени интересите и на общината, и на инвеститора и всички да бъдат доволни.
Петричев каза още, че всъщност целта е в Разград да бъде направен стадион, който да отговаря на най-високите критерии на УЕФА и феновете да получат максимален комфорт да наблюдават мачове от най-високо ниво. Той добави, че Лудогорец остава в Разград и ще продължи да играе мачовете си на стадион " Лудогорец Арена".
"Нека да изчакаме да видим как ще бъде преработена докладната, в какъв вид тя ще влезе на сесия на Общинския съвет в Разград и тогава ще преценим какви ще бъдат следващите ни действия", допълни Ангел Петричев.
Той подчерта, че инвестиционни проекти на Лудогорец са в много силен ход, като посочи, че в момента се строи тренировъчен комплекс, който е над средните европейски стандарти. "Намеренията ни към развиването на футбола в този регион винаги са били изключително сериозни и ангажирани и нито за момент не сме отстъпили от това, което сме обещавали на хората, защото те са ни повярвали и следвали навсякъде, където сме играли", допълни Петричев.






















За да коментирате, трябва да сте регистриран потребител!
Регистрация