Рома надигра Емполи с 3:1 (видео)

22:16
Рома постигна убедителна победа с 3:1 като гост на Емполи в среща от 27-ия кръг на Серия "А". Капитанът на "вълците" Франческо Тоти отново не влезе на терена и изгледа от резервната скамейка шестата поредна победа на отбора си.

С две попадения за столичани се отличи Стефан Ел Шаарави, който откри резултата още в петата минута, а в 74-ата оформи крайното 3:1. Преди това Ервин Зуканович изравни за 1:1, отбелязвайки си автогол в 22-ата минута, ала Миралем Пянич отново даде преднина на Рома с попадение само пет по-късно.

Лошата новина за римските "вълци" бе травмата на Раджа Наинголан малко преди почивката, а домакините завършиха мача с човек по-малко, защото в самия край втори жълт картон получи Марио Руи.

Благодарение на спечелените три точки Рома вече има 53 и заема третото място във временното класиране, но Фиорентина ще има шанс да си го върне, ако спечели домакинството си срещу Наполи в неделя.