Манчестър Сити смаза Динамо насред Киев (видео)

23:41
Динамо Киев загуби от Манчестър Сити с 1:3 на стадион "Олимпийски" в осминафинален мач от Шампионската лига.

Главен съдия на двубоя бе испанецът Антонио Матеу.

Още от първия съдийски сигнал гостите взеха инициативата и методично започнаха да търсят начин да пробият защитата на украинския тим. Това не се оказа особено трудна задача за възпитаниците на Мануел Пелегрини. Още в 15-та минута Шовковски трябваше да вади топката от мрежата си. След центриране от корнер Яя Туре се извиси над противниковата защита и с глава свали кълбото в краката на Серхио Агуеро. Аржентинецът се озова на чиста позиция пред малкото наказателно поле и реализира с удар по земя.

Попадението успокои английския тим. Гражданите разиграваха спокойно и създаваха положение след положение пред Шовковски. Динамовци видимо се задъхваха пред темпото на Сити. Трябва да се отбележи, че това бе първият официален мач за календарната 2016 година за украинския тим и това се усещаше през цялото време.

Пет минути преди почивката Сити удари отново. Агуеро с пета намери Стърлинг по левия фланг. Последва пас по земя, хоризонтален на голлинията, който намери Давид Силва сам на презна врата. Испанецът шутира силно от близка дистанция и се озова в прегръдките на своите съотборници.

На почивката в игра се появи бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш. Бразилецът раздвижи играта на киевчани, които се възползваха и от факта, че гостите подцениха ситуацията и малко свалиха гарда.

След почивката Динамо създаде няколко добри положения за гол и на моменти дори имаше инициативата. Стадионът избухна в радостни възглави в 59-та минута, когато Бюалски с удар от границата на пеналта намали резултата.

Последва своеобразно събуждане от страна на гостите, които пак натиснаха.

Така се стигна до последната минута, когато Яя Туре с красив параболичен удар оформи крайния резултат и на практика прати Сити на четвъртфинал.