Меси и Барселона пишат голови рекорди при победа над Спортинг Хихон (видео)

21:18
Спортинг Хихон загуби от Барселона с 1:3 на стадион "Мунисипал Ел Молинон" в отложен мач от 16-я кръг на Примера дивисион.

Лионел Меси откри резултата в 25-та минута след солов рейд през центъра на противниковата отбраната и плътен шут по земя, който бе хирургически насочен и попадна в долния десен ъгъл на Куеляр.

Само две минути по-късно домакините изненадаха своя опонент, изравнявайки резултата. Хихон удари Барса след бърза контраатака. Менендес центрира по земя отляво и намери Карлос Кастро сам на празна врата. Последният протегна крак и прати топката в мрежата.

Барселона бързо възстанови преднината си. В 31-та минута Луис Суарес и Лионел Меси комбинираха помежду, като уругваецът намери аржентинеца на границата на малкия пеналт. Меси препарира противниковия вратар с шут с външен фалц с левия си крак. Тези две попадения бяха гол номер 300 и 301 за Лео Меси в испанския елит.

С първотото си попадение в срещата пък аржентинецът заби гол номер 10 хиляди за Барселона в официалните мачове на каталунците.

През втората част каталунците получиха право да изпълнят дузпа в 62-та минута. Домакините протестираха яростно против това съдийство решение, но без резултат. Луис Суарес стреля от бялата точка, но Куеляр хвана ъгъла и спаси.

Пет минути по-късно Суарес се реваншира за пропуска си, като след индивидуален пробив в наказателното поле, стреля параболично и прати топката в горния десен ъгъл.

Така бе оформен и крайният резултат. Барселона дръпна с 6 точки пред втория във временното класиране тим на Атлетико Мадрид.

Състави:

Спортинг: Пичу, Канея, Лора, Алех Менедес, Личновски, Хорхе Мере, Начо Касес, Маскарел, Пабло Перес, Халилович, Карлос Кастро

Барселона: Браво, Матийо, Адриано, Пике, Арда, Ракитич, Бускетс, Видал, Меси, Суарес, Неймар

Omen
18.02.2016 15:12

Пфф ,кав реит на Меси от центъра бе,тои тръгна от 28 метър някъде.
4естит му 300 гол.

lazera0
18.02.2016 01:29

Вярно ли на места в Мадрид температурата достига до минус 6-7 градуса *lol**lol**lol*

MaLkO_LuD94
17.02.2016 23:14

Иначе статистиката на "блаугранас" е ужасяваща от 11-те метра този сезон. Пропускът срещу Хихон беше шести за тима от началото на сезона в Примера дивисион, което е най-много от 1976/1977 насам. Само 50% от дузпите на Барса са реализирани от началото на кампанията.

Uigtfri
17.02.2016 21:34

31 мача поред без загуба, ако не се лъжа. Просто невероятно! Като си спомня първия полусезон на миналата кампания как всяко гостуване го печелехме с клизми, сега това изглежда далеч назад в миналото. Титлата е на 90% сигурна, но има още мачове да се изиграят, които няма да са леки. Надявам се да си гарантираме титлата преди 35-ия кръг, за да могат да почиват титулярите във важните мачове от ШЛ.

MaLkO_LuD94
17.02.2016 21:20

Рутинна победа като цяло първото полувреме ми хареса повече въпреки нелепият гол който получихме но беше и нормално да се поотпуснем през 2-рото като цяло солиден мач без излишни драми *thumb_up* Вече официално водим с 6 точки ( на практика 7 ) *cigarette*

persie1992
17.02.2016 20:59

Освен ако Арсенал нямат ден не виждам как ще спрем тази Барса. Може би е дори по-силна от тази през 2011, която безмалко не елиминирахме

Uigtfri
17.02.2016 21:39

Тази Барса е по-ефективна и по-резултатна в сравнение с 2011 г. Онази Барса пък задуваше противниците си с владеене на топката и дори в реванша с Арсенал през онзи сезон 2010/11 не даде на съперника си да отправи един удар към вратата, именно защото Арсенал рядко играеше с топката. Общо взето е трудно да се сравняват тези две епохи (ако мога да ги кажа), всеки отбор на Барса си има своите предимства.

kiril_kovachev
17.02.2016 21:32

Евала, че успя да запазиш спокойствие, въпреки заядливия коментар. Иначе тази Барса е по-силна от тази от 2011. Арсенал да не са Дарби Кауните, че да нямат шанс ? Турнира е ШЛ, всичко е възможно... Арсенал са качествен отбор имат своите шансове.

persie1992
17.02.2016 21:23

Тогава защитата на Арсенал беше повече от разграден двор и този резултат беше напълно очакван тогава според мен. Просто с Джуру и Клиши как да спреш Меси и Вия, няма как. Сега си имате цял тризъбец, което отново може да означава разгром на Ноу Камп, но все пак като фен на Арсенал тая някакви надежди за продължаване напред

catalan
17.02.2016 21:18

Ами дали е по-силна от тази дето ви би с колко гола беше ? Меси май ви вкара 4 ? Дали сегашната Барса е по-силна от тогава ?

Uigtfri
17.02.2016 20:25

Всичко добре през първото полувреме. Единствено ме е яд за глупавата контра, при която допуснахме гола. Като гледам Спортинг Хихон е единственият отбор в Испания, чиято игра наподобява повече на тази на английските тимове. Абелардо игра 8 години в Барса, но явно е привърженик на по-дефанзивния футбол.

Алеиш Видал така и не ме грабва. Един обикновен десен защитник, поне ако съдим от изминалите 1 месец и половина, откакто получи възможност да играе за пръв път. Все пак става за резерва на Алвеш, но като цяло до момента не е направил нищо кой знае какво, за да ме впечатли.

MaLkO_LuD94
17.02.2016 20:04

Тези греди край нямат последните няколко години сме отборът целещ най-много гредите никакъв късмет *cigarette* Може би е нормално с оглед че и атакуваме най-много *erm*

catalan
17.02.2016 20:01

Суарез върши страхотна работа, Барселона вече вкарват далеч "по-лесни" голове, не е нужно да влязат с топката във вратата.

catalan
17.02.2016 19:59

интересен и динамичен мач, мн бързо върнаха гола с добра атака

MaLkO_LuD94
17.02.2016 19:57

Ахаха направиха 2-ра опасна атака *joking* Иначе владеенето на топката 16-84 до колкото може да се вярва на бета *cigarette*

MaLkO_LuD94
17.02.2016 19:55

При опасни атаки 1-24 логичното се случи да вкарваме още 1 и да приключваме мача *thumb_up*

Uigtfri
17.02.2016 19:28

Гледайки защитната четворка, на която е заложил Енрике, направо ми призлява. Трудно ще опазим вратата си суха, но най-важни са трите точки. Допускам вероятността отново да не гледаме възможно най-убедителното представяне от наша страна предвид сгъстения цикъл от мачове, но съм се примирил вече. Най-важното нещо след тази среща е да дръпнем с 6 точки пред Атлетико, а играта при така стеклите се обстоятелства не е от толкова съществено значение.

MaLkO_LuD94
17.02.2016 19:01

Не е тайна за никого че играем доста трудно навън а и Хихон са в най-дългата си серия без загуба 4 мача така че очаквам труден мач но тези 3 точки са ни много важни така че 0-2 от мен може би Суарес и Меси *thumb_up*