Уест Хям изхвърли Ливърпул от ФА Къп след невероятна драма (видео)

00:39
Уест Хям Юнайтед постигна инфарктна победа като домакин на Ливърпул в преиграването между двата тима от 4-ия кръг на турнира ФА Къп - 2:1. Чуковете се наложиха над съперниците си буквално в последните секунди на продълженията, като разликата в двубоя направи Анжело Огбона.

Двата отбора стигнаха до втори мач, след като не успяха да се победят на "Анфийлд", завършвайки при 0:0 преди точно 10 дни. В Лондон обаче драмата бе пълна.

Възпитаниците на Славен Билич излязоха напред в резултата в самия край на първото полувреме чрез Майкъл Антонио, но отговорът на червените дойде бързо, след като Филипе Коутиньо възстанови равенството само 3 минути след почивката.

До края на редовното време двата тима не успяха да излъчат победител и се стигна до продължения. И докато всички очакваха двубоят да се реши с дузпи, на сцената се появи Анжело Огбона, който повали мърсисайдци преди главният арбитър Роджър Ийст да си поеме дъх, за да свири край на игровото време.

Така Уест Хям продължава напред в турнира. В следващия кръг чуковете ще гостуват на втородивизионния Блекбърн Роувърс.