Рома продължи победния си ход (видео)

23:43
Отборът на Рома продължи победния си ход, след като записа минимален успех с 2:1 като домакин на Сампдория в мач от 24-ия кръг на италианската Серия "А".

Римските вълци излязоха напред в резултата в продължението на първото полувреме, когато точен бе Алесандро Флоренци. 5 минути след почивката Диего Пероти удвои предимството на домакините, но малко по-късно Миралем Пянич си отбеляза автогол и върна интригата в двубоя. В оставащото време до края на срещата обаче моряците не успяха да се доберат поне до равенство.

По този начин Рома записа трета поредна победа в шампионата и се доближи на 2 точки от третия в класирането Фиорентина, чийто тим е с актив от 46 пункта. Сампдория пък остава точно над зоната на изпадащите с 24 точки.