Пирин се наложи над грузинци в зрелищна контрола

21:57
Отборът на Прин Благоевград се наложи с 3:2 срещу грузинския Мерани в третата си контрола по време на подготовката на тима в Алания. Първите две проверки на „Орлетата“ в Турция завършиха наравно.

Пирин поведе в резултата в 39-та минута, когато след центриране от корнер Дюлгеров засече топката и я изпрати във вратата на грузинците. "Зелените" удвоиха своята преднина в 60-та минута, когато Тони Тасев остана сам срещу вратаря на Мерани, но ударът му бе отразен, след което при добавката Даниел Младенов не сбърка и направи резултата 2:0.

В 71-та минута Тони Костадинов направи резултата 3:0 след извеждащ пас на Даниел Генов. Грузинците успяха да отбележат два гола в последните минути на срещата. Джигия в 84-та минута отбеляза първото попадение за Мерани в мача с удар по земята, а Гоголидзе оформи крайния резултат в срещата в 86-та минута.

Старши треньорът на Пирин Наджи Шенсой заложи на един състав през целия мач, тъй като утре предстой контрола срещу Каспий, която е от 15:30 часа.