Юнайтед се развихри и сгази Стоук Сити (видео)

23:47
Манчестър Юнайтед победи Стоук Сити с 3:0 на стадион "Олд Трафорд" в среща от 24-я кръг на английската Висша лига.

Главен съдия на мача бе Роджър Ийст.

Червените дяволи успяха бързо да пробият защитата на гостите. Още в 14-та минута Бътланд бе матиран. Футболистите на Юнайтед разиграха по левия фланг, последва остро центриране на Бортуик-Джексън, а Джеси Лингаард се измъкна от противниковата защита и прати топката в мрежата.

Девет минути по-късно феновете на домакините бяха зарадвани след контраатака на високи обороти, завършена с гол от техните любимци. Уейн Рууни намери Антони Марсиал в наказателното поле, а французинът със силен шут по диагонала пласира кълбото в горния ляв ъгъл на Бътланд.

В началото на второто полувреме гол на Уейн Рууни бе отменен заради нарушение на нападателя срещу Глен Джонсън.

В 53-та минута обаче Рууни попадна в прегръдките на своите съотборници. Хуан Мата проби през центъра и с пас по земя намери Марсиал в наказателното поле. Младият нападател веднага продължи към Рууни с подаване, хоризонтално на голлинията. За английския национал не бе трудно да реализира от такава позиция. Това бе 14-ят гол за сезона във всички турнири за Рууни и негово седмо попадение във Висшата лига. Така бе оформен и крайният резултат.

Юнайтед събра 40 точки и остава на пет пункта зад четвъртия във временното класиране тим на Тотнъм.

tonisport
03.02.2016 00:41

Ще има приземяване.

MU121
03.02.2016 11:14

Още сме на пистата, ако направим няколко такива мача може да се каже че сме се отлепили от пистата.

lilikoli
03.02.2016 00:22

Най-накрая ! Честито на феновете на Юнайтед , много силен мач его така се прави *beer* доволен съм от всеки наш играч днес.Стабилна защита бърз нападателен футбол,Марсиал ги изяде от ляво. И САФ се наслади на тази хубава победа *smile**thumb_up*

Red_Manc
02.02.2016 23:57

Честита победа ! Най - накрая заиграхме като хората.

Amateur1878
02.02.2016 23:51

Без забележки! Дано да гледаме повече такива мачове от любимият си отбор. По-малко владеене на топката от Стоук, много положения, три чисти гола, бърза и атрактивна игра! Можело значи, а!?

Честито на всички фенове на Юнайтед!

Daley_Blind
02.02.2016 23:19

Време е Ван Мангал да пусне Депай и Янузай в игра.

Amateur1878
02.02.2016 23:25

Сега е времето да пусне Депай и Янузай, факт. Най-логичните смени ще са те. ТРябва да записват минути и да покажат и те дали заслужават повече игрови минути.

Daley_Blind
02.02.2016 23:11

Maрсиал - Играч на мача! Мата и Рууни също са на ниво, но Марсиал е над всички и в днешният двубой.

Daley_Blind
02.02.2016 23:15

Всеки с мнението си.*smile*

Amateur1878
02.02.2016 23:14

Абе в този мач целият отбор е Играч на мача! Дано така и да продължим.

Amateur1878
02.02.2016 23:10

Добре. Вече мога да го кажа: това е най-добрият ни мач от началото на сезона *smile* Мата определено може да се каже, че е играч на мача!

Red_Manc
02.02.2016 22:54

Най - накрая да изиграем силно първо полувреме.

bojkt
02.02.2016 22:47

на Юнайтед им трябваха само 24 кръга, за да се сетят, че могат да практикуват бърз, атрактивен и атакауващ футбол...

Amateur1878
02.02.2016 22:46

Страхотно първо полувреме. Просто... няма оплаквания като цяло. Фелайни също прави стабилен мач. Младоците къртят мивки и те.

Само малка забалежка: Марсиал! Много дразни с тези мешания. Вместо да подаде на съотборник или да отправи шут, той се пробва да влезе с топката във вратата. А видяхме какво става като се престраши да стреля от по-далечно разстояние.

Освен това, всичко друго перфектно! Дано покажем такава игра и второто полувреме. Определено е добре да гледаш отбора си с такава игра.

Rezors
02.02.2016 22:39

Тоя мач ще го помня цял живот,след толкова мъка така да играем днес.. *beer* А някой може ли да ми каже защо Руни прави този триъгълник с ръце след всеки гол?

Rezors

Масонска символика е,ако трябва да сме точни. Бях сигурен,че някой ще ми отговори така. *lol*

kitnaw
02.02.2016 22:44

Заради трите страни на триъгълника->има три деца,едно от тях е новородено.

Daley_Blind
02.02.2016 22:41

Илюминати! *lol*

Spanish_fan95
02.02.2016 22:29

Аматьоре,това май е най-добрият мач на Ман Юнайтед през този сезон,ти как мислиш ? Не че аз съм ви гледал всичките мачове,ама като че ли в този нападението на Юнайтед работи най-добре....Не съжелявам,че не си пуснах Арсенал-Саутхемптън..

Amateur1878
02.02.2016 22:33

Нека да видим какво ще стане до края на мача *smile* Но определено може да се каже, че това е може би най-силното ни начало на мач досега. Да видим. Но най-много ме радва, че все млади момчета бяха замесени в головете, а двама от тях дори и юноши.

Daley_Blind
02.02.2016 22:32

Може би най-доброто 1-во полувреме през този сезон.*smile*

solskjaer20
02.02.2016 22:25

И в 2-те ситуации Мата измъкна максимума от пасовете си!

Amateur1878
02.02.2016 22:24

МарсиаааааалллллллЛ!!!!!!

В този мач младоците направо стрижат зверската!

Amateur1878
02.02.2016 22:16

Гол на юноша след асистенция от юноша. Какво повеч да желае човек!? *smile* Страхотен пас и на Мата! Към момента, независимо от гола, съм много доволен. Скорост и агресия и много удари към вратата, които са опасни! Дано така запазим темпото.