Наполи разби Емполи и отново се върна на върха (видео)

18:10
Наполи разгроми с 5:1 състава на Емполи в мач от 22-ия кръг на Серия А, игран на стадион Сан Паоло в Неапол. Благодарение на шестия си пореден успех в шампионата тимът на Маурицио Сари се завърна на първото място в класирането с актив от 50 точки, изпреварвайки Ювентус, който остана на втората позиция с 48.

Двубоят започна лошо за домакините, след като в 28-ата минута Леандро Паредес вкара за 1:0 в полза на Емполи. Отговорът на Наполи обаче не закъсня и само пет минути по-късно резултатът бе изравнен.

Голямата звезда на „сините” Гонсало Игуаин продължи с феноменалното си представяне от началото на сезона, реализирайки 22-ия си гол в Серия А. Аржентинецът се разписа след асистенция на Лоренцо Инсиние. В 37-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат, като този път точен бе Инсиние.

След почивката Наполи тотално съкруши своя съперник с три нови попадения. Първо в 52-ата минута бранителят на гостите Микеле Кампорезе си отбеляза автогол за 3:1, с което до голяма степен уби интригата в мача. В 84-ата минута Хосе Кайехон вкара четвърти гол за домакините след подаване на Дрес Мертенс. Същата комбинация се повтори в 88-ата минута, при която Кайехон оформи и крайното 5:1 за Наполи с втория си гол в мача.