Голово шоу и луда победа за Ливърпул срещу Норич (видео)

16:58
Отборът на Ливърпул победи Норич Сити с 5:4 в първи мач от 23-ия кръг на Висшата лига, игран на стадион "Кероу Роуд".

Двата тима демонстрираха трагична защита, но и страхотни завършващи удари, като в крайна сметка червените триумфираха, благодарение на победен гол на Адам Лалана в 95-та минута. Двубоят започна отлично за гостите, които поведоха в резултата 19-та минута чрез Роберто Фирмино, който бе изведен добре в наказателното поле от Джеймс Милнър. Канарчетата отговориха 10 минути по-късно, когато централният нападател Диомукри Мбокани изравни с атрактивно отиграване с пета.

Малко преди почивката новото попълнение на Норич Стивън Нейсмит ознаменува дебюта си с красив гол, за да изведе домакините напред, а в 54-та минута възпитаниците на Алекс Нийл дръпнаха с 3:1 след точно изпълнена дузпа от страна на Уес Хулахан, отсъдена за изключително глупаво нарушение на Алберто Морено. Само 2 минути по-късно Джордан Хендерсън върна червените в играта, след като необяснимо защо бе оставен напълно сам на точката на дузпата, а в 56-та минута същия късмет имаше и Роберто Фирмино, който не пропусна да изравни. Джеймс Милнър направи 4:3 в полза на Ливърпул след безумна грешка на Ръсел Мартин, но изглеждаше сякаш домакините все пак ще вземат нещо от мача, след като централният бранител Себастиан Басонг вкара със страхотен изстрел от далечно разстояние за 4:4. Докато бесният Юрген Клоп викаше на своите играчи, те все пак успяха да измъкна успеха с гол на резервата Адам Лалана, който прати топката във вратата на Норич с точен изстрел за край на мача.

С този успех Ливърпул се изкачи до 7-мо място в класирането с 34 точки, докато Норич остава на 16-та позиция с актив от 23 точки.