Берба вкара от дузпа при победа на ПАОК (видео)

19:48
Българският нападател Димитър Бербатов реализира гол от дузпа при победата на ПАОК с 2:1 срещу Верия. Мачът се игра на стадион "Тумба".

В края на първата част защитникът Скондрас Скондрас се включи в атаката и беше фаулиран в наказателното поле, а реферът побърза да посочи бялата точка и пропусна да даде авантаж, тъй като футболист на домакините веднага изстреля топката в мрежата.

Берба майсторски елиминира съпротивата на страна на противниковия вратар и така вкара четвъртия си гол в първенството.

Верия обаче успя да изравни в 65-ата минута от нищото след безобразна грешка на защитата и вратаря, оставили Радослав Майевски да насочи кълбото в мрежата за 1:1.

ПАОК веднага тръгна напред и в 67-ата минута Жайро изуми всички, след като от 2-3 метра засече топката, но тя излетя над гредата.

Логичното се случи в 74-ата минута, когато след рикошет топката попадна в близост до Бербатов и Атанасиадис, но гръцкият нападател беше по-бърз и шутира точно за победното 2:1.

ПАОК - ВЕРИЯ 2:1

1:0 Бербатов (43-дузпа)
1:1 Майевски (65)
2:1 Атанасиадис (74)