Клипърс с девети пореден успех в НБА

09:50
Отборът на Лос Анджелис Клипърс записа деветата си поредна победа в НБА. Рано тази сутрин „ножиците” се наложиха като домакин със 114:111 след продължения над Ню Орлиънс Пеликанс. Въпреки че бяха без голямата си звезда Антъни Дейвис, гостите бяха много близо до това да си тръгнат с победата от „Стейпълс Сентър”.

„Пеликаните” започнаха по-добре срещата и в края на първата част имаха аванс от 5 точки при 24:19. През вторите десет минути инициативата бе за домакините, които на почивката водеха с 56:49. През второто полувреме двата тима продължиха със здравата битка на терена, като третата четвърт приключи при 83:77, отново в полза на Клипърс. В четвъртата част гостите притиснаха максимално своя съперник, успявайки да изравнят секунда преди края при 101:101. В допълнителните пет минути играчите на Док Ривърс съумяха да вземат победата и да продължат с успешната си серия.

За победителите Крис Пол се отличи с „дабъл-дабъл” 25 точки и 11 асистенции, а 21 пункта добави Джамал Кроуфорд. За гостите Жру Холидей записа 29 точки и 11 борби.

В друг мач от кръга Кливлънд Кавалиърс спечели гостуването си на Филаделфия 76-ърс с 95:85. Звездата на тима от Охайо ЛеБрон Джеймс отново бе над всички, завършвайки с 37 точки, 9 асистенции и 7 борби за 26-ия успех на Кливлънд през сезона. За Филаделфия Джахлил Окафор приключи с 21 точки.