Ман Юнайтед трудно в 4-ия кръг (видео)

23:03
Манчестър Юнайтед се класира за четвъртия кръг на Купата на Англия след измъчена победа с 1:0 над третодивизионния Шефилд Юнайтед.

Уейн Рууни реализира точно дузпа в 93-ата минута и спаси червените дяволи срещу отбор, който се намира на 47 места зад именития си съперник в пирамидата на английския футбол. Селекцията на Луис ван Гаал, който заложи на титулярните си футболисти, изигра много безидеен мач, в който стигна до първия си точен удар в 69-ата минута. Вторият точен изстрел бе този на Рууни от бялата точка.

Ван Гаал бе направил три промени в своя състав - Матео Дармиан, Камерън Бортуик-Джаксън и Маруан Фелаини започнаха за сметка на Ашли Йънг, Фил Джоунс и Морган Шнайдерлин.

Домакините доминираха привидно през първата част, но отново не успяха да стигнат до гол до почивката, което се случи в десети пореден мач на "Олд Трафорд" през този сезон. Последният гол, вкаран през първото полувреме от играч на Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд", бе на 30 септември, когато Хуан Мата бе точен от дузпа срещу Волфсбург. Оттогава са изминали 101 дни!