Арсенал и Ман Сити напред за ФА Къп

21:49
Отборите на Арсенал и Манчестър Сити се класираха за 4-ия кръг на ФА Къп, след като записаха убедителни победи над Съндърланд и Норич Сити съответно.

Артилеристите трябваше да положат доста труд за успеха си с 3:1 над черните котки на "Емирейтс", след като гостите поведоха в резултата още в 16-та минута чрез Джърмейн Ленс. Джоел Кембъл изравни 10 минути по-късно, а натискът на лондончани даде резултат в последната четвърт на двубоя, когато голове на Арън Рамзи и Оливие Жиру донесоха победата на тима.

Манчестър Сити бе далеч по-категоричен при гостуването си на Норич, печелейки с 3:0. Серхио Агуеро изведе гражданите напред в 16-та минута, а младокът Келеши Иеаначо удвои 15 минути по-късно. В 78-та минута влезлият като резерва Кевин де Бройне оформи крайния резултат.

Тимът на Евертън също не допусна изненади и спечели домакинството си на Дагенъм & Редбридж и Ребридж с 2:0, а за 4-ия кръг на надпреварата се класираха още Стоук Сити, Уест Хям Юнайтед, Кристъл Палас и Уотфорд.