Франция покоси България и ни сбогува с Рио

19:48
България се сбогува с мечтата си за участие на Олимпиадата в Рио, след като загуби с 0:3 (25:19, 25:20, 25:15) от Франция в последния мач от груповата фаза на квалификационния турнир в Берлин.

Още с първия гейм Франция си осигури участие в полуфиналите, а България остана единствено да защитава честта си. През втория гейм България се представи по-добре и на първото техническо прекъсване водеше с две точки. Преднината на България продължи още известно време, но французите успяха да изравнят на 17:17. Оттам играта на французите беше по-добра, което доведе до обръщане на резултата и спечелване на втория гейм с 25:20. В третата част духа на България съвсем се изгуби и момчетата на Пламен Константинов загубиха позорно с 25:15.

Напред продължават Франция, които завършват като лидери и вторите Русия.