Григор обърна Троицки и чака Федерер на 1/4-финалите (видео)

10:21
Григор Димитров записа втори пореден успех на турнира от сериите АТР 250 в Бризбейн, след като победи сърбина Виктор Троицки с 5-7, 7-6(6), 6-2 в мач от 1/8-финалите на надпреварата.

Първата ракета на България загуби оспорвания първи сет, след като допусна пробив в края, а във втората част двамата си размениха по един пробив, преди да стигнат до тайбрек. В него Гришо показа характер и успя да го вземе с 8-6, за да изравни резултата.

В решаващия сет хасковлията успя да пробие два пъти съперника си и да стигне до крайния успех след 2 часа и 47 минути игра. По този начин Димитров се класира за 1/4-финалите на турнира, където може да се изправи срещу Роджър Федерер, ако световният номер 3 победи квалификанта Тобиас Камке по-късно днес.