Ливърпул взе аванс пред Стоук за Купата на Лигата

23:59
Ливърпул победи Стоук Сити с 1:0 в първа полуфинална среща от турнира за Купата на Лигата на Англия, известен като "Кепитъл Уан Къп" и взе ценен аванс преди реванша на 25 януари, който ще се изиграе на "Анфийлд". В другия 1/2-финал в сряда играят Евертън и Манчестър Сити.

Гостите откриха резултата в 37-ата минута чрез резервата Джордан Айб, който се възползва от подаване на Джо Алън след светкавична атака по крилото, в чиято основа беше Адам Лалана.

Голмайсторът Айб влезе в игра в 18-ата минута като принудителна смяна на получилия контузия Фелипе Коутиньо. Малко преди гола и Деян Ловрен трябваше да напусне игра поради травма.